Ako vyrobiť solárnu batériu

Ak chcete vyrobiť solárnu batériu, musíte najskôr pripraviť polykryštalické prvky, ktoré môžu vplyvom slnečného žiarenia generovať elektrinu. Najjednoduchšou možnosťou je objednať si ich v Číne. Ak sa snažia vytvoriť rozpočtové remeslá, objednávajú si prvky triedy „B“ - majú nejaký druh vád, preto ich cena je podstatne nižšia ako cena bez vád.

Výsledkom je, že po určitom čase sa získa 40 platní s veľkosťou 6x6 "a v súprave je zahrnutá spájkovacia ceruzka. Každý z polykryštalických prvkov má výkon 4 W a je schopný vyrábať napätie (za dobrých podmienok) 0,5 V.

Na zabezpečenie nabíjania 12-voltovej batérie je potrebné napätie 18 V. Vzhľadom na vlastnosti dosiek si to vyžaduje 36 kusov. Zvyšok sa ponechá v rezerve.

Zapojené do dosiek. Miesta spájkovania sú ošetrené špeciálnou ceruzkou získanou z polykryštalických prvkov, potiahnuté cínom spájkou a spájkované vodiče.

Výsledkom je doska, na ktorej zadnej strane sú tri elegantné zvislé pruhy drôtov s voľnými koncami za okrajmi prvkov. Jeden z ich panelov môže byť vytiahnutý pod slnkom, skombinovať tri drôty a zmerať, aké napätie skutočne dáva - to by malo byť asi 5 V.

Ďalej spájajú dosky do jedného elektrického obvodu. Predbežne sa umiestňujú na akúkoľvek základňu, napríklad na vrstvu preglejky upravenej tak, aby sa zvýšila odolnosť proti vode pomocou špeciálnej zmesi. Je bezpečnejšie robiť všetko na hliníkovom ráme. Prvky sú pripevnené k podkladu vodotesným lepidlom.

Dosky sa umiestnia na základe radov a do každého prvku sa umiestnia strany, ktoré majú voľné konce vodičov. Tieto sú spájkované medzi každou dvojicou susedných dosiek. Úplne najnižšie sú všetky tri voľné konce medzi stotinou. Nasleduje pripojenie radov dosiek k batérii.

Jednotlivé prvky sú navzájom spájané spájkovaním pomocou drôtov rovnakej dĺžky. V tomto prípade sa použije drôt na ich zadnej strane, ktorého dĺžka je menšia ako veľkosť platne. Pred prácou je potrebné upraviť vodiče - orezávanie po spájkovaní môže viesť k zničeniu panelu.

Pri spájkovaní by sa malo upustiť od minimálneho množstva cínu. Veľké množstvo vyžaduje zvýšený tlak spájkovačky na zahriatie, čo môže tiež viesť k rozdeleniu prvku.

Zanechajte Svoj Komentár