Domáce štúdiové svetlo

Osvetlenie štúdia je naliehavou otázkou pre všetkých fotografov. Zvyčajne to nestačí, preto sa používajú stacionárne žiarovky. Posledný uvedený môže byť vyrobený nezávisle. Navyše, aby bolo všetko kompaktné a zároveň utratilo minimum finančných prostriedkov.

Štúdiové svetlo je pulzné, konštantné. Správne použitie môže pridať fotografie emócií, hĺbok, nálad. Najmocnejším z nich je maliar, je schopný vytvoriť ostrý kontrast, ponoriť polovicu objektu do tmy. Opravte situáciu výplňovým svetlom, vďaka ktorému budú tiene hladšie.

Podsvietenie je schopné vytvoriť ideálnejší obraz, ktorý keď je nainštalovaný na zadnej strane, môže pridať viditeľné fotografie, ktoré „objekt“ oddeľujú od pozadia.

Napriek druhu svetla, ktoré sa používa v štúdiu, hlavnou dýzou pre jeho zdroje je softbox, ktorý sa dá ľahko vyrobiť vlastnými rukami. Použite na to: kartónovú krabicu; regály; Whatman papier; fólie; kolíky; halogénové reflektory; drôt; priesvitná podšívková tkanina; pletacie ihlice; nožnice; orechy; lepidlo; papiernictva clothespins.

V softvéri sa nachádza drôtový model. Najjednoduchší spôsob, ako ho vyrobiť z kartónovej škatule, ktorá môže byť obdĺžniková, štvorcová. Veko je odrezané, čím sa vnútorná dutina otvorí. Potom v nej usporiadajú reflexnú vrstvu, prilepujú spodnú časť krabice, bočné steny vnútri bielym papierom, ale lepšie - fóliou.

Vonkajšia, otvorená strana softboxu je potiahnutá difuzérom, ktorý je vyrobený pomocou ľahkej a priesvitnej látky. Vo vnútri škatule je dvojvrstvové puzdro: čierne - vonkajšie; metalizované reflexné - vnútorné.

Osvetľovacie zariadenie softboxu je zvyčajne halogénové bodové svietidlo. Pre jeho inštaláciu na opačnej strane obrazovky usporiadajte zodpovedajúci otvor. Reflektor je namontovaný pomocou drôtu.

Niektoré podmienky vyžadujú veľký softbox. Jeho rám je vyrobený napríklad z drevených lamiel, pletacích ihiel. Takéto zariadenie má vždy veľký rám na pripevnenie obrazovky.

Vyrobený rám je vybavený krytom, ktorý môže byť dvojvrstvový. V druhom prípade je ľahšie nasadiť rám, hoci to si vyžaduje viac času. Steny sa dotiahnu jednotlivo pomocou upevňovacích špendlíkov.

Ak chcete nainštalovať softbox, použite stojan na mikrofón, nohu žiarovky. Zahrňte ho iba v prípade potreby na obdobie zisťovania. Je to potrebné, pretože halogénové žiarovky vyžarujú veľa tepla a rýchlo zahrievajú všetky povrchy zariadenia.

Zanechajte Svoj Komentár