Ako vyrobiť nepremokavý povlak

Nepremokavé nátery pomáhajú chrániť rôzne materiály pred vlhkosťou. Napríklad, ak ho položíte na vázu zo sadry, môžete do nej naliať vodu a dať kvety.

Zmes pre vodotesné poťahovacie zariadenie sa môže pripraviť pomocou silikónového tmelu a rozpúšťadla, napríklad B-646. Práce z dôvodu toxicity rozpúšťadla sa musia vykonávať v respirátore. Môžete robiť všetko vonku.

Pri práci sa používa PET fľaša. Musí byť vo vnútri dobre usušený. Potom ručne alebo pomocou špeciálnej pištole vytlačte silikónové tesnenie do fľaše.

Do tmelu pridajte trochu rozpúšťadla. Fľašu dôkladne uzavrite vekom, dobre pretrepte a komponenty zmiešajte. Pridajte trochu viac rozpúšťadla a znova dobre pretrepte. Robia to, kým nedostanú kompozíciu podobnú konzistencii kyslej smotany priemernej hustoty.

Naneste zmes na vodotesnú plochu. Nechajte pôsobiť 2 ... 3 dni. Počas tejto doby sa rozpúšťadlo odparí, povrch zostane pokrytý vrstvou silikónu.

Vodotesná kompozícia sa pripraví podľa potreby. Nerobia to na sklade.

Nepremokavé nátery sa môžu vyrábať použitím rôznych druhov tmelov. Napríklad vode odolný, ktorý sa pripravuje z vápna a rybieho oleja. Hasené vápno sa odoberá, pokiaľ nie je, potom sa predtým získava z vápna pridaním vody do poslednej.

Hasené vápno sa preosieva cez jemné sito. K výslednému jemnému prášku sa pridá rybí olej, ktorý sa premieša. Výsledkom by mala byť pastovitá hmota. Nanáša sa na povrch. Po dni sa tmel stane tuhým a nedovolí prenikaniu vlhkosti na povrch, na ktorý sa nanáša.

Ak okrem vody pôsobia na povrch alkálie a kyseliny, je lepšie použiť zásaditý a kyselinovzdorný tmel. Získajte ho zmiešaním síranu bárnatého, azbestovej múky, rozpustného skla - pomer zložiek v častiach, 1, 2, 2.

Tmel s rovnakými vlastnosťami sa pripraví zmiešaním glycerínu a litharge. Jeho výhodou je, že je to jedna zo zlúčenín, ktoré nie sú rozpustné takmer vo všetkých známych rozpúšťadlách.

Olovnatý lítium sa dobre premyje vodou, potom sa kalcinuje pri teplote 300 ° C. Potom sa k 10 dielom pridá jedna časť glycerolu. Ten je vhodný technický, ale s malým množstvom vody - mal by byť dostatočne viskózny. Zložky sa dobre premiešajú, až kým hmota nezhustne a nestane sa rovnomerná.

Pred nanesením tmelu na povrch je vopred namazaný glycerínom. Jeho povrch rýchlo schne, stvrdne. V budúcnosti neprechádza voda na povrch, nerozpadá sa ani pri zahriatí na 27 ° C.

Zanechajte Svoj Komentár