Ako urobiť vertikálny gril

Mnoho ľudí dnes používa gril, chodí do prírody, na letný dom. Vďaka nemu môžete smažiť mäso, zeleninu kedykoľvek v roku, za slnečného počasia, za dažďa, snehu. Jeho obvyklou konštrukciou je kovová hlboká vodorovná panvica, v ktorej sa vytvára oheň a mäso a zelenina sa kladú na špajle.

Existujú však aj iné návrhy grilovania - vertikálne. Ich hlavným znakom pri umiestňovaní špízov je to, že nie sú nad ohňom, ale zboku. Konštrukčne je vyrobený vo forme studne, vo vnútri ktorej je oheň. Steny sú usporiadané so sklonom, na vonkajšej strane sú vybavené príchytkami, na ktorých sú umiestnené špajle. Vnútorne umiestnené priehradové priečky, s výnimkou priameho kontaktu mäsa s ohňom. Na vrch grilu môžete umiestniť gril a použiť ho na prípravu pokrmov v kastróle.

Pri zvislom grile sa uvádzajú jeho výhody. Mäso v ňom neprichádza do styku s dymom, preto nie je nasýtené škodlivými produktmi spaľovania - existuje dôkaz, že ich množstvo sa zníži 1000-krát. Súčasne zostáva proces účinný, ako je to v prípade horizontálnej konštrukcie.

Na zvislom grile sa hneď uvarí viac mäsa ako na tradičnom. Okamžite sa môžete vysporiadať s mäsom, rybami, zeleninou a zariadiť ich z rôznych strán. Táto konštrukcia má oveľa nižšie riziko popálenia.

Vertikálny gril môžete urobiť rôznymi spôsobmi. Napríklad ako skladací box, ktorý je umiestnený na základe horizontálnej plošiny. Vo vnútri je usporiadaná mriežka, na ktorú sa kladie palivové drevo. Medzi ňou a stenou tela sú otvory, ktoré sa používajú na umiestnenie špajlí. Mäso na nich je medzi stenou a zdrojom tepla; varí sa rovnomerne.

Môžete si urobiť skladací gril s telom v tvare kužeľa. Vo vnútri je vertikálne umiestnená mriežka, do ktorej je umiestnené palivo. Na jej bočných stranách sa nachádzajú výčnelky, ku ktorým sú pripevnené špajdle s naťahovaným mäsom. Vonkajší obal je čiastočne otvorený, aby sa umožnilo vetranie mäsa.

Vertikálne grily sú drahé, ale môžu sa robiť nezávisle. Je pravda, že musíte byť trpezliví, pripraviť potrebné nástroje, materiály. Z nich budú potrebné kovové mriežky, lišty, mriežky. Hlavným nástrojom bude zvárací stroj.

Z kovových dosiek sa blížia kubickej štruktúre vo forme studne, s osovým vertikálnym otvorom. V spodnej základni je umiestnený rošt, v strede je nainštalovaná vertikálne valcová alebo štvorcová (pravouhlá) časť - do nej je vložený kus palivového dreva.

Na vnútorných stenách tela zabezpečte upevňovacie prvky pre vertikálne usporiadanie špajlíc s mäsom. Zároveň sú vyrobené tak, aby sa mohli otáčať okolo osi - potrebné na rovnomerné vyprážanie produktu.

Teleso pánev je vybavené nohami, ktoré zdvíhajú konštrukciu nad zemou.

Zanechajte Svoj Komentár