Domáca tlaková umývačka riadu

Umývadlo, v ktorom je voda dodávaná pod vysokým tlakom, vám umožňuje efektívne umývať auto, odstraňovať nečistoty nad kolesami, na diskoch a na iných ťažko prístupných miestach. Používa sa na umývanie chodníkov, chodníkov, obvodových stien domov, okien.

Vysokotlakové umývačky sú v predaji, rôznej kapacity, výkonu. Môžete ho zostaviť sami, čím sa znížia rozpočtové náklady. Navyše, mať základné zručnosti to nie je ťažké.

Spočiatku sa zaoberajú montážou budúcich remesiel, najmä pri hľadaní hlavnej časti drezu - čerpadla, ktoré poskytuje tlak vody. Hlavnou požiadavkou je dostatočný tlak: 100 bar je vhodný na domáce použitie. Ak plánujete použiť ďalšie vybavenie, musíte si kúpiť silnejší - 160 bar.

Pohon v plavidle je elektrický motor. Vyberte jednofázovú prevádzku s napätím 220 V. Je tiež potrebné doplniť:

  • Spojka - spája čerpadlo a motor; lepší ten, ktorý môže spájať hriadele, ktoré sa nezhodujú s osami, majú poistkovú funkciu;
  • Kapacita, v ktorej sa bude nachádzať voda; môžu byť kovové, plastové;
  • Rám, na ktorom sú umiestnené všetky uzly drezu; pre mobilitu sa dodáva s kolesami zdola; je vyrobený z valcovaných profilov, rúrok;
  • Hadice, pištole s dýzou; trysky, ktoré vám umožňujú zmeniť povahu prúdu vody.

Okrem základných prvkov sa musíte starať aj o prítomnosť ďalších prvkov. Medzi nimi: filter vo forme jemnej sieťky, ktorá zachytí úlomky, nečistoty; tesnenie vodou, svorky, ktorými sú spoje utesnené.

Pri rozhodovaní o vysokotlakovom umývaní sa musíte oboznámiť s nuansami. Mal by byť vybavený rukoväťou, ktorá vám pomôže pri premiestňovaní jednotky. Kolesá na ráme sú lepšie vybavené svorkami. Povinné uzemňovacie zariadenie.

Po príprave pokračujte v montáži umývadla. Na hornej časti rámu sú elektrický motor, čerpadlo, elektrické zariadenie, ktoré zapína motor, a ďalšie prvky. Namontujte pištoľ vybavenú dýzou. Namontujte vysokotlakové hadice. Po umytí pripojte hadicu s dĺžkou najmenej 7 metrov k vodovodnému systému a nádržke na vodu.

Aby ste pranie urobili sami dlhší čas sami, musíte ho spustiť a skontrolovať upevnenia a pripojenia. Ak je filter v návrhu, musí sa pravidelne čistiť. Zariadenie sa najlepšie používa bez plnej kapacity.

Zanechajte Svoj Komentár