DIY dlaň z plastových fliaš

Výrobky z plastu sa dnes používajú všade, čo sa dá vysvetliť nižšími nákladmi na materiál v porovnaní s ostatnými. Vyradený plast sa však prakticky nerozkladá, čo vedie k znečisteniu životného prostredia.

Tento problém sa čiastočne rieši recykláciou plastov, čo obmedzuje jeho použitie ako nádoby. Čiastočne pomáhajú pri odstraňovaní jeho ostrosti remeselníci, ktorí prichádzajú s množstvom zaujímavých a potrebných remesiel z plastových výrobkov. Navrhli a realizovali napríklad myšlienku výroby palmy z plastových fliaš.

Pre remeslá je potrebné sa vopred zásobiť veľkým počtom hnedých PET fliaš a menšou zelenou. Naneste drôt, oceľovú tyč. Pracujú tak, že vytvárajú dlaň, ostrý nôž, nožnice a pásku.

Začnite s prípravou prírezov na výrobu kmeňa dlane. Používajte hnedé PET fľaše. Ich nôž, nožnice preťaté v strednej časti. Zoberú sa spodné časti, z boku sa odrezajú veľké zuby s výškou 3 ... 4 centimetre a so základňou asi 2 cm, potom sa každý zub v hornej časti všetkých obrobkov plynule ohýba smerom von.

V spodnej časti všetkých obrobkov sú vyvŕtané stredové otvory. Ich priemer by mal zaistiť pevné uchytenie prvkov na kovový drôt alebo tyč. Najlepší spôsob, ako získať diery, je usporiadať ich pomocou tohto drôtu alebo tyče zahriatej na oheň.

Prstami vytvárajú listy listov. Používajte zelené PET fľaše, ktoré sú odrezané nožnicami, s nožom iba spodkom. Potom bočnice na krčnej časti rozrežte na štyri rovnaké prúžky. Rohy sú odrezané pre každého, takže horná časť je lichobežníková. Potom sa v rámci jeho okrajov odrežú zuby pozdĺž okrajov, ktorých smer vrcholov by mal byť hore. PET fľaše s hrdlami sa vkladajú jedna do druhej a vytvárajú nádhernú hornú časť palmy.

Príprava kmeňa stromu. Drôt je vyrovnaný, na neho sú pripevnené predlisky pripravené z hnedých PET fliaš. Položte ich dná dole. Polotovary sa vkladajú jeden do druhého do výšky, ktorá bola plánovaná pre vyrábané remeslá. Na konci sa vysadí svieža horná časť zelených listov.

Spodný koniec drôtu je možné jednoducho vtlačiť do zeme a „vysadiť“ palmu na správne miesto. Niektorí remeselníci sa postavia pod strom pomocou drevených dosiek, riešenie betónu. Posledná verzia dlane sa ukáže ako prenosná.

Technológia výroby palmy je univerzálna. Pomocou neho môžete „pestovať“ ďalšie rastliny, napríklad exotické kvety.

Zanechajte Svoj Komentár