Domáca uhlová svorka

Zváracie práce bez zodpovedného prístupu k procesu môžu viesť k manželstvu v práci ak potrebe ďalších nákladov na zmenu vyrobených štruktúr. Aby sa tomu zabránilo, dokonca aj skúsení remeselníci používajú rôzne zariadenia, špeciálne nástroje, ktoré vylučujú problémové situácie.

Medzi nimi - uhlová svorka, ktorá nie je ťažké vyrobiť samostatne. Jeho aplikácia zrýchľuje zváranie, takže sú menej únavné.

Na výrobu remesiel budete potrebovať: profilové rúrky 25x60, 25x40, 40x40 mm, plechy, čapy M14, skrutky M8, matice M8, M14.

Z profilovej rúrky 25x60 sú vyrezané dva kusy dĺžky 30 cm, privarené na menšie strany. Potom, čo sú konce odrezané brúskou pod uhlom 45 °. Získa sa obrobok s lichobežníkovým plátom s dĺžkou väčšej základne 30 cm a menšej dĺžky 6 cm.

Z rúrky 25x40 mm sa vyreže 13-centimetrová dĺžka. Zvarte ho na predtým pripravený obrobok uprostred väčšej základne. Vytvorí sa polotovar v tvare písmena T.

Ďalšie dva kusy sa pripravia z rúrky 25x60, ale dlhé 16 cm, ktoré sa zvárajú umiestnením tenkej strany nadol na vrch lichobežníkovej časti obrobku v tvare T pozdĺž jej bočných strán. Zváranie sa vykonáva iba v koncových častiach a pozdĺž vonkajších strán.

Z rúrky so štvorcovým profilom (40x40 mm) sa vyreže 4-centimeter. Vystrihnite jednu zo stien. Výsledný obrobok v tvare písmena U je zvarený zhora s nohami k okraju ramien obrobku v tvare T. Priechodná zvislá diera je usporiadaná v strednej časti poličkou obrobku v tvare U a oboma stenami ramena v tvare T. Spodná časť vrtáka sa vŕta do priemeru 10 mm. Výsledkom je pevná časť svorky.

Prejdite na výrobu pohyblivého (upínacieho) dielu. Upínacie čeľuste sa získavajú z dvoch úsekov profilovej rúrky dlhé 10,5 cm s rozmermi 25 x 60 mm, z ktorých jeden je vyrobený v jednom smere pod uhlom 45 ° a druhý v rôznych smeroch. Položia sa na pohyblivú časť medzi bočnými stenami po stranách lichobežníkovej časti tak, aby pevne dosadli na hornú časť pod uhlom 90 °. Upevnite polohu obrobkov pomocou svoriek a zvarte ich spolu. Získajte vnútorné svorky.

Dva plechy z lichobežníka sa vyrežú z 2 mm plechu zváraného na vnútorné svorky zhora zdola. Vyvŕtajte priechodný otvor s priemerom 8 mm v blízkosti väčšej základne a uprostred obrobku.

Matice M8 sú na oboch stranách privarené k matici M14. Existujú dva takéto polotovary. Jedna z matíc M14 sa priskrutkuje na skrutku. Jeden z jeho koncov je opracovaný, pričom niť sa odstraňuje v úseku mierne dlhšom ako je hrúbka matice M14; na konci sa vytvorí otvor a odreže sa závit M8. Z druhého obrobku vložili podložku, maticu M14 a zaskrutkovali skrutku M8 do koncového otvoru. Matica M14 s dvoma zváranými maticami M8 sa musí na konci skrutky voľne otáčať.

Skrutka je pripevnená okrajom pomocou rotačnej matice M14 k väčšej základni upínacej časti. Robia to pomocou skrutiek M8 z dvoch strán a krútia ich do matíc M8 privarených k matici M14. To isté sa urobí s ďalšou maticou M14, ktorá sa upevní do časti tvaru U v dolnej pevnej časti svorky.

Na voľnom konci skrutky je usporiadaná skrutka. Po maľovaní všetkých častí je svorka pripravená.

Zanechajte Svoj Komentár