Svietidlo odskrutkujte špendlík

Odnímateľné spojenia častí sú častejšie usporiadané pomocou skrutiek, skrutiek, matíc. S určitým úsilím ich utiahnite. V priebehu času sa upínadlá upchávajú špinou, korodujúcou, ktorá je plná jeho deštrukcie. Je to možné a pri pokuse o odstránenie matice odstráňte skrutku.

V dôsledku toho často vzniká situácia s poškodeným gombíkom, ktorý je skrútený použitím rôznych trikov. Medzi nimi je veľa - vŕtanie vlásenky. Pokiaľ ide o materiál posledného uvedeného, ​​vŕtačky môžu ísť na stranu, čo vedie k poškodeniu časti, do ktorej je skrutka zaskrutkovaná.

Na vyriešenie problému prísneho držania vŕtačky v strede špendlíka pomáha špeciálny prípravok. Je pravda, že ho môžete použiť iba na povrchy, na ktorých sú nainštalované najmenej tri sponky do vlasov, a musíte jeden z nich vyvŕtať.

Zariadenie pozostáva z:

  • Základne vo forme kovovej platne s hrúbkou 1,2 cm; jeho rozmery by mali pokrývať všetky miesta s namontovanými čapmi;
  • Matice na pripevnenie vodiča a integrovaného štandardného kolíka s priemerom a závitom, rovnaké ako pre kolíky namontované na povrchu; ten má dĺžku 3,7 cm a má vlákno v častiach 1,2 a 2,2 cm;
  • Dlhý rukáv na vŕtanie; jeho vonkajší priemer je 1,4 cm, vnútorný je menší ako priemer vlásenky, jej dĺžka je 2,0 cm;
  • Krátky rukáv pre sponky do vlasov s vonkajším priemerom 1,4 cm, výškou 1,2 cm (rovnajúci sa hrúbke dna) a vnútorným priemerom vlásenky.

Na základni sú usporiadané diery s priemerom 1,4 cm, ktorých umiestnenie by malo zodpovedať kolíkom umiestneným na povrchu. Puzdrá na jednom konci sú vybavené prírubami s priemerom 1,75 cm a hrúbkou 0,35. Pod nimi sú vyvŕtané diery zo spodku otvoru vodiča.

Používajú zariadenie na odskrutkovanie čapov takto: ak zlomený čap vyčnieva nad povrch, je odrezaný brúskou; umiestnite na ňu puzdro; na dve celé kolíky (ak nie sú, potom zaskrutkujte bežné kolíky) nasadené na iný typ puzdier; položte na povrch vodiča - mal by sa „obliecť“ svojimi otvormi na predtým inštalovaných puzdrách; naskrutkujte upevňovacie matice na celé (štandardné) svorníky, pritlačte vodič k povrchu.

Po inštalácii prípravku sa do vŕtacieho puzdra vloží vrták namontovaný na vŕtacom stroji a vyvŕta sa zlomený čap. Rezný nástroj je umiestnený vo vodidle, čo mu nedovolí ísť nabok.

Dané rozmery pre vodič, puzdrá sú vhodné na vŕtanie skrutiek zo spojenia hlavy motora a rozdeľovača. Podobne sa môžete prispôsobiť aj iným situáciám.

Zanechajte Svoj Komentár