Ako si vyrobiť humánnu past na myši

Humánne zaobchádzanie so zvieratami sa v našich životoch pomaly stáva normou. Je pravda, že miera vzdelania obyvateľstva týmto smerom je veľmi pomalá. Napríklad mnohí krajania, ako sa zbaviť myší v dome, nádvorí, im stále hádzajú otrávené návnady, zakladajú pasce na myši, ktoré zabíjajú alebo mrzačia hlodavce.

Ak máte radi život, chápete, že tieto malé sivé zvieratá sú neoddeliteľnou súčasťou prírody, ktorá nás obklopuje, potom musíte pochopiť, že ich usmrtením prispejete k zničeniu životného prostredia, aj keď je malé. A je tak krehká!

Vo všeobecnosti zmeňte zvyky a používajte humánne pasce na myši. Už sa predávajú na trhoch, v špecializovaných predajniach. Zariadenia sú oveľa jednoduchšie ako tradičné pasce na myši, ľahko sa zostavujú, urobte to sami.

Najjednoduchší a najoptimálnejší spôsob, ako chytiť myš bez toho, aby jej došlo k poškodeniu, sa realizuje pomocou nádoby, gombíkov, nití a návnad. Nádoba je vo vnútri vybavená priečnym prvkom, krk položte na miesto, ktoré myši často navštevujú, vedľa pohybu, ktorý používajú.

Pripravuje sa návnada, napríklad kus syra, ktorý zbožňujú šedé zvieratá. Zviažte ju niťou, jej druhý koniec je spojený s gombíkom. Výsledný zväzok hádzajte cez priečny nosník vo vnútri pohára. Zdvihnite jeden z jeho okrajov a položte ho na okraj tlačidla umiestneného na okraji. V takom prípade by sa návnada mala zavesiť vo vnútri nádrže a mala by byť blízko podlahy.

Myš, ktorá zapácha na návnadu, sa k nej priblíži, vytiahne ju, čo spôsobí, že tlačidlo príde z kontaktu s nádobou. Ten bude klesať na podlahu s celým svojím krkom a uzavrie výstup zvieraťa. Potom môžete pod nádobu zasunúť list papiera, držať ho na krku, prevrátiť nádobu a myš bude na dne, odkiaľ sa nemôže dostať von. Odvedie ju k najbližšiemu pristátiu a prepustí.

Variant humánnej pasce na myš pre stôl je vyrobený z hrubého papiera. Valec je zlepený, časť jeho povrchu je vyrovnaná, takže je plochý. Položia ho na okraj stola tak, aby časť „rúry“ bola mimo vrchu stola. Má návnadu.

Zviera, ktoré sa dostane na návnadu, vylezie vo vnútri „rúry“, padá na svoju časť, ktorá visí nad okrajom stola. V dôsledku toho sa past na myši obráti, zviera z nej vypadne a letí dole. Zostáva len nezabudnúť umiestniť kontajner na miesto pristátia, z ktorého sa myš nedostane.

Druhá možnosť sa dá vylepšiť. Ako „rúrku“ použite PET fľašu s veľkým hrdlom. Zväzujú ho okolo krku pomocou lana a zavesia ho na dosku stola - kontajner by sa nemal dotýkať spodnej časti podlahy.

Návnada sa umiestni do fľaše a horizontálne sa položí na stôl tak, aby jej spodná časť bola mimo veka. Vstup do krku je vybavený lepenkovým mostíkom, ktorý zvieraťu uľahčuje.

Myš prejde na vôňu návnady, dostane sa do fľaše as ňou spadne zo stola. Kapacita zostáva zavesená od stola, preto je zaručené, že myši nedôjde k úteku a skrytiu.

Mimochodom, syr na prilákanie myší nie je tou najlepšou návnadou. Podľa dostupných štatistík je lepšie používať: arašidy, nerafinovaný rastlinný olej; müsli; sladké vločky; slnečnica, tekvicové semená.

Zanechajte Svoj Komentár