Ako vyrobiť silný dúchadlo z plechovky

Plechovky sú dobrými polotovarmi, ktoré sa dajú použiť v mnohých remeslách. Sú to hotové valcové formy, okrem toho, že sú prezentované na trhu, aj keď sú naplnené výrobkami rôznych priemerov, výšok, objemov.

Rôzne rozmery významne rozširujú rozsah plechoviek. Sú to spočiatku vhodné nádoby na skladovanie malých predmetov. Mierne prepracovaný, v kombinácii s ďalšími podrobnosťami, môže byť rozhodujúcou súčasťou nástroja, napríklad výkonný dúchadlo, ktoré uľahčí čistenie zvyškov, opadané listy z chodníkov, trávniky.

Na výrobu dúchadiel budete potrebovať plechovky rôznych priemerov a výšok. Okrem toho musíte pripraviť: vodiče; malý vypínač; napájanie z batérie; malý elektrický motor pracujúci pri napätí 6 V; ozubené koleso vyrobené z plastu s axiálnym otvorom, ktoré mu umožňuje pevne dosadnúť na hriadeľ motora.

Spočiatku sú zapojené do plechovky s veľkým priemerom a malou výškou. Štítok je odstránený z jeho bočnej steny, v ňom je vyvŕtaný otvor s priemerom 2,2 cm pomocou vŕtačky na pero.

Nájdu stred dna plechovky a vyvŕtajú axiálny otvor - do nej by mal byť umiestnený kruhový výstupok, ktorý je umiestnený na konci elektromotora okolo výstupného hriadeľa. Na oboch stranách otvoru sú usporiadané dva ďalšie menšie priemery - na namontovanie motora.

Vezmite nádobu vyššie, ale o tretinu priemeru menšiu, odrežte jej spodnú časť, bočné steny rozpustite zvisle. Odstráňte štítok, zarovnajte ho a získajte plechovku s plechovkou. Zrolovať to, čo dáva obrobku vzhľad dlhého úzkeho zrezaného kužeľa.

Tenký koniec je pripevnený pomocou viazania elastickým pásom. Na zvyšku spoja sa pôsobí brúsivom pripevneným na bór, ktorý sa spájkuje. Odstráňte žuvačku, spracujte a zvyšok spájajte spájkou.

Kužeľ so širokým koncom naneste na bočný otvor v brehu a umiestnite ho tangenciálne k kruhovej bočnej stene. Označte potrebné čalúnenie pre pevné uchytenie; odrežte širokú časť kužeľa pod uhlom. Ak je spoj normálny, vložia ho znova do diery, spájajú diely spájkou.

Z toho istého ako prvé banky je elegantne vyrezané dno. Bočná časť je rezaná zvisle, uvoľnená zo strán, narezaná na platne široké 2 ... 2,5 cm (nie viac ako je výška plechovky).

V strede vyrezaného dna urobte otvor. Spodný povrch je rozdelený do šiestich rovnakých sektorov, pozdĺž svojich polomerov spájkovaných konce dosky, vyrezaných skôr zo strany plechovky. Súčasne: všetky prvky majú miernu konkávnosť v jednom smere; platne sú umiestnené od okraja dna a nedosahujú jeho stred asi 1 cm.

Vyvŕtajte stredový otvor na spodnej časti ozubeného kolesa. Spojte diely lepidlom a umiestnite prevod z opačnej strany, na ktorú sú dosky spájkované.

Na prvom brehu, zozadu dna, je elektrický motor pripevnený dvoma skrutkami. Sú skrútené otvormi na strane plechovky na strane nádoby. Spodok je pevne namontovaný na hriadeli motora zo strany ozubeného kolesa, ktorý je k nemu prilepený.

V banke podobnej prvej je vyvŕtaný veľký otvor v spodnej časti, v strede, v strede. Dno odrežte malým prúžkom bočnice. Oblečte ho na otvorenú časť prvej plechovky, v ktorej je veterník už umiestnený, na viacerých miestach rovnomerne spájkujte.

Na spodnú časť prvej plechovky môžu vedľa motora pripevniť spínač, zdroj energie. Spojte ich spolu s motorom. Spínač je umiestnený v časti „plus“ obvodu.

Skontrolujte - čepele vnútri prvej plechovky by sa mali otáčať v smere kužeľa nainštalovaného na bočnici. Ak naopak - zmeňte pripojenie k motoru.

Zanechajte Svoj Komentár