Ako vyrobiť samostatný generátor vodíka

Vodík je úplne čisté palivo. Jeho rezervy sú nevyčerpateľné. Po minimálnom klientskom rozhraní na ňom môžu pracovať existujúce motory, ktoré dnes spotrebúvajú benzín.

Naučili sa, ako získavať vodík v čistej forme už dávno - od roku 1793 je známe zariadenie na výrobu „horľavého plynu“, ktoré vytvorili Meunier a Lavoisier. Odvtedy bolo vynájdených veľa generátorov, umožňujúcich získať palivo na vykurovanie, prevádzku motorov v automobiloch. Aj keď sú tieto technológie drahé, vodík vyrábaný s pomocou je drahý, pretože používanie paliva v každodennom živote je stále obmedzené.

Výroba vodíka je založená na elektrolýze. Voda sa na to používa, výsledkom je získanie kyslíka a vodíka. Elektródy použité na tento účel by mali mať veľkú plochu. Tento problém sa rieši tak, že sa vyrobí vo forme paketov s viacerými bunkami.

Výsledné plyny sa neoddeľujú, ale posielajú sa do tepelného generátora. V poslednom prípade reagujú navzájom, vytvárajú teplo a premieňajú sa znova na pôvodnú látku - vodu.

Najjednoduchším spôsobom je pripraviť si vodíkový generátor vo forme utesnenej nádoby, vo vnútri ktorej je umiestnená voda a elektródy, a zdroja energie s napätím 12 V. Veko nádoby je vybavené príslušenstvom, cez ktoré sa zmes vodíka a kyslíka vypúšťa k spotrebiteľovi. Veko je okrem príslušenstva vybavené rozdeľovačmi.

Všetko vyššie uvedené sa môže umiestniť do banky vodného filtra a generátor vodíka je pripravený. Ale napríklad na vykurovanie domu potrebujete veľa paliva, musíte ho rýchlo dostať a náklady by mali byť minimálne.

Problém je čiastočne vyriešený odmietnutím konvenčných medených alebo oceľových elektród (nehrdzavejúcej ocele) a použitím drahých zliatin pri ich výrobe. Elektródy navyše zväčšujú plochu a vytvárajú zložité tvary.

Priebeh reakcie by mal navyše nastať so zmenou času súčasnej sily. Aby sa zabezpečilo toto, do inštalácie sa pridá elektronická jednotka. Počas elektrolýzy sa množstvo vody v banke znižuje - v generátore musí byť k dispozícii systém automatického doplňovania.

Intenzita reakcie závisí od koncentrácie rozpustených solí v tekutine - v prípade domáceho generátora sa voda pripravuje pridaním 1 polievkovej lyžice do 10 litrov. hydroxid sodný. Potreba takejto operácie si vyžaduje pridanie ďalších nádrží a potrubí do konštrukcie jednotky.

Zložitosť autonómneho generátora vodíka nie je zásadná. Hlavná vec v nákladoch na komponenty. Dnes sú veľmi drahé, takže dnes je získavanie paliva mimoriadne nerentabilné. Napríklad podľa údajov z USA je príjem jedného kilogramu vodíka 2,3 ... 20 dolárov. Najlacnejšie sú jeho náklady s vysokoteplotnou elektrolýzou v jadrových elektrárňach.

Samostatne vyrábaný generátor, okrem vysokých nákladov na palivo, nebude schopný prekročiť továreň, pokiaľ ide o účinnosť. Preto je reálne hovoriť o možnosti jeho vytvorenia ako samostatného zdroja na použitie v ekonomike.

Zanechajte Svoj Komentár