Ako urobiť bodové zváranie z mikrovlnnej rúry

Bodové zváranie nie je možné bez špecializovaného vybavenia. Prezentuje sa na trhu jednotkami rôznych kapacít a destinácií. Nie je to lacné, pretože remeselníci prišli s mnohými možnosťami, ako to vyrobiť vlastnými rukami.

Jednou z nich je použitie mikrovlnnej rúry ako základu. Umožňuje vám vyrobiť zariadenie, ktoré vám umožní zvárať bodové časti pomocou striedavého prúdu. Okrem toho je možné upraviť prúd.

Transformátor sa používa z mikrovlnnej rúry, ktorá je najdôležitejšou súčasťou všetkých zariadení, ktoré používajú metódu bodového zvárania. Má vysoký transformačný pomer - charakteristiku, ktorá je potrebná pre túto technológiu spájania kovových prvkov.

Na vybratie transformátora z mikrovlnnej rúry vyberte základňu a odstráňte existujúce držiaky. Po starostlivom odstránení z miesta inštalácie. Následne sa zo zariadenia použije magnetický obvod a primárne vinutie. Ten je možné určiť hrubším drôtom a menším počtom zákrutov.

Sekundárne vinutie transformátora sa odstráni pomocou kladív, sekáčom, v prípade zváraného magnetického obvodu - pílou na kov, sekáčom. Ak je vinutie veľmi husté, bez vŕtania a vŕtania sa nezaobídete. Zároveň je potrebné dbať na to, aby nedošlo k rozdrveniu, aby nedošlo k narušeniu primárneho vinutia, ani k zničeniu magnetického obvodu. Ďalej sú zo zariadenia odstránené skraty, ktoré obmedzujú aktuálnu pevnosť.

Po navinutí nového sekundárneho vinutia pomocou vodiča s priemerom viac ako 1 mm. Môžete použiť viacžilový kábel s celkovým prierezom drôtov, ktoré sú súčasťou vodiča. V dôsledku operácie sa zvýšia schopnosti modernizovaného transformátora z hľadiska prúdu na 1 000 A.

Mikrovlnný transformátor má určité vlastnosti a je schopný poskytnúť určitý výkon pre bodové zváracie zariadenie. Ak je potrebné ich získať omnoho viac, použite zariadenia z dvoch mikrovĺn.

Sekundárne vinutie je usporiadané umiestnením 2 ... 3 závitov drôtu na jadro. To, berúc do úvahy primárnu cievku zostávajúcu na transformátore, umožní odstrániť z výstupov asi 2 V. V tomto prípade krátkodobý zvárací prúd prekročí 800 A, čo je dostatočné na efektívne fungovanie bodového zvárania.

Elektródy pre domáce bodové zváracie stroje by sa mali zhodovať v priereze s vodičmi, ku ktorým sú pripojené. Môže ísť o špičky od profesionálnych spájkovačiek, medených tyčí zodpovedajúceho priemeru.

Drôty privádzajúce prúd do elektród vytvárajú najmenšiu možnú dĺžku. Okrem toho by nemali obsahovať žiadne ďalšie zlúčeniny. To všetko ušetrí konečný výkon zariadenia.

Vodiče s elektródami sa spájajú medenými svorkami, kombinujú ich so spájkovaním a skrutkami. Tieto sa najlepšie používajú z medi, zliatin medi.

Správa domáceho zariadenia zahŕňa spínač a páku. Ten je vyrobený tak, aby v mieste zvárania poskytoval tlakovú silu dostatočnú na spoľahlivý kontakt spojených prvkov. V prípade potreby sa k páke pridá skrutkové zariadenie, ktoré môže ďalej zvýšiť kompresnú silu. Ten je možné realizovať predĺžením upínacej páky - dĺžka ramena pre „domácu“ prácu je dosť 60 cm.

Spínač v prístroji je umiestnený v primárnom obvode transformátora, pretože v ňom je menej prúdu. Fyzicky je lepšie pripevniť ho na upínaciu páku, čo je výhodné pri práci, pretože to uvoľňuje druhú ruku na podopretie zváraných prvkov.

Na to, aby prístroj slúžil dlhý čas, je potrebné privádzať prúd na zváranie iba po spoľahlivom stlačení zváraných častí. Vzhľadom na silné zahrievanie elektród, vybavenie zabezpečuje ich nútené chladenie - napríklad ventilátor na ich fúkanie. Môžete si robiť prestávky v práci.

Zanechajte Svoj Komentár