Ako si zahrať kútik pre mačky

Herný kútik pre mačku je drahé potešenie. Aj keď je vyrobený vlastnými rukami, môže stáť viac ako nákup. Jediná vec, ktorá bude brať do úvahy potreby a návyky vášho domáceho maznáčika, najmä existujúci interiér miestnosti.

Pred začatím výroby rohu musíte určiť jeho vzhľad. Môže byť vyrobený z podlahy alebo steny. Prvá je obvykle vybavená pätkami a plošinami, ktoré môžu byť niekoľko. Posledne menované sú vyrobené z hustej látky umiestnenej na rámoch, ktoré sú namontované jeden na druhom. Roh steny obsahuje drevené alebo handrové vodorovné a naklonené police, norkové domy pripevnené k stene, dvere.

Môžete si vytvoriť herný kútik vo forme priestorového komplexu umiestneného na podlahe, stenách a dokonca aj na strope miestnosti. Je vybavený stĺpy, mosty, police, domy. Takýto herný kút vyžaduje veľa priestoru, ktorý je umiestnený, je usporiadaný ako neoddeliteľná súčasť všeobecného interiéru miestnosti.

Po rozhodnutí o type herného kútika pre mačku rozhodnú, čím bude vybavená. Existuje veľa prvkov. Väčšina z nich je spokojná s policami, plošinami. Môžu byť vyrobené na podlahe, ale je lepšie ich zdvihnúť nad ňu; aj keď sa nachádzajú vo vysokej nadmorskej výške, budú sa cítiť pohodlne a podľa priania pruhovaného mustata. Súčasne musí byť prvok stabilný, musí odolať hmotnosti domáceho maznáčika, inak ho po prvom pokuse vychladne.

V každom dizajne rohov existujú stĺpce, ktoré hrajú úlohu podporných prvkov v celkovom rámci. Okrem toho sa často používajú ako pazúry, ktoré podopierajú časti na turistických trasách zvieraťa. Všeobecnou požiadavkou je, aby povrchy neboli hladké.

V rohoch majú často domy. Zvyčajne sa vyrábajú vo forme valcov, skriniek, v ktorých sú umiestnené vstupné otvory. Pre krásu sú zdobené budovy, sú usporiadané zložité priestorové tvary, napríklad malé hrady. Domy v rohu predstavujú pokojné miesto, kde sa mačka môže ukryť, relaxovať.

Zaujímavým prvkom v rohu môže byť hojdacia sieť. Sú usporiadané so zapínaním z jednej alebo z dvoch strán, zavesené. Najlepšia voľba je s dvoma držiakmi: s jednou hojdačkou je nestabilná a môže spôsobiť prevrátenie celého rohu, ak na ňu skočí veľká mačka a zraní sa. Hojdacie siete zavesené na šnúrach sú nestabilné, čo mačkám tiež nepáči. Okrem toho budú šnúry ohryznuté a budú musieť roh pravidelne opravovať.

Ak na stavbách vytvoríte steny, v rohu získate odkvapový prvok. Musíte s tým byť opatrní: pokiaľ je mačka v nej voľne umiestnená, bude pre ňu žľab zaujímavý; akonáhle rastie, jej tesnosť ju odradí od živla.

V rohu môžete zadať tunel. Vykonáva sa ako domový valec, ale bez koncov; ak sú steny vyrobené zo šustiacej látky, budova sa môže stať obľúbeným prvkom hry pre domáceho maznáčika. Hlavná vec tu nie je zúžiť tunel pre mačku.

Nie je zbytočné usporiadať jedno alebo dve schody do rohu, ale iba so zriedkavými schodmi. Ak ich robíte často, môže to zvieraťu spôsobiť zranenie.

Nestojí to za pozornosť venovať šmýkačkám, povrazom, ktoré niektorí ľudia ponúkajú na vyplnenie rohov pre mačky. Tieto prvky sú spojené s pocitom nestability, a preto ich zvieratá často nemilujú.

Rohové prvky môžu byť doplnené závesnými hračkami, napríklad loptičkami. Musia byť pozastavené, aby sa pri hraní zvieraťa nepoškodilo.

Na inštaláciu rohu sa používajú rôzne materiály. Na rámy sa používajú preglejky, dosky, rúrky z PVC. Opláštenie je vyrobené z plyšu, koberca, umelej kožušiny. Stĺpce sú obalené sisalom, jutou, konope. Držiaky, laná, šnúry sú vhodné pre zavesenie prvkov. Spojenie častí sa vykonáva pomocou lepidla, samorezných skrutiek, stavebnej zošívačky, tekutých klincov. Bežné klince sa nepoužívajú.

Zanechajte Svoj Komentár