Domáce kompresor je kompaktný a tichý

Kompresory zo zariadení, ktoré vždy nájdu prácu na mieste, v domácnosti, počas opráv. Dnes sa predávajú v rôznych kapacitách, rozmeroch od rôznych výrobcov. Ak však máte starú chladničku a máte funkčný kompresor, jednotku môžete vykonať nezávisle bez toho, aby ste utrácali peniaze z rodinného rozpočtu.

Napríklad môžete vziať kompresor z chladničky vyrobenej spoločnosťou Hitachi. Pre fľašu, v ktorej sa bude zhromažďovať stlačený vzduch, je vhodný prenosný hasiaci prístroj OU-5 s oxidom uhličitým. Kombinácia týchto častí vám umožní získať tlak vzduchu 6 ... 9 atmosfér, čo je viac ako dosť na čerpanie kolies automobilu, bicykla a iných domácich úloh.

Vytvorte zátvorky. Dve z pásovej ocele s profilom tvaru U; Rozmery by mali zabezpečiť, aby bol kryt hasiaceho prístroja vodorovný. Dva ďalšie kusy ich rohu: v jednej z políc usporiadajte hladký kruhový výrez pre valec hasiaceho prístroja (okraj tejto konzoly police bude spočívať na telese hasiaceho prístroja zhora); v druhom - usporiadajte dva otvory na namontovanie kompresora.

Prívod do hrdla telesa hasiaceho prístroja sa vŕta do priemeru pol palca, do ktorého sa nareže niť. Mal by zabezpečiť inštaláciu štandardného žeriavu.

Zvárané k valcu hasiaceho prístroja (bližšie k jeho okrajom) zdola držiaky nôh tvaru U, zhora (pre veľkosť držiakov kompresora) - držiaky z rohov. Vyvŕtajte otvory v tele, odrežte do nich závity, nainštalujte do jedného tlakomeru, do druhého - vysokotlakovú medenú rúrku.

Namontujte kompresor na hornú časť valca na konzoly a pripevnite ho pomocou skrutiek. K jeho vývodu je pripojená medená rúrka, predtým pripevnená v stene valca hasiaceho prístroja. Kábel je pripojený k jednotke, s ktorou je pripojený k napájaciemu zdroju.

Naskrutkujte kohútik do hrdla nádoby a pripojte k nemu vypúšťaciu hadicu.

Kompresor je pripravený. Po pripojení k sieti a zapnutí kompresora začne kompresor privádzať vzduch do valca. Po dosiahnutí nastaveného tlaku (podľa manometra) otvorte ventil na hrdle valca, z ktorého začne stekať stlačený vzduch.

Zanechajte Svoj Komentár