Ako vyrobiť autorský papier

Kreatívni ľudia sa nezúčastňujú iba na jednej aktivite. Všetko okolo nich je pre nich zaujímavé, snažia sa ovládať nové technológie, prísť so svojimi vlastnými. V remeslách často používajú papier, ktorý sami vyrábajú. Pri výrobe šperkov je to dobré pre substráty; Vzhľadom na jedinečnosť textúry je vhodný na pohľadnice. A čo je najdôležitejšie, každý list nie je ako zvyšok.

Papier vyrábajú pomocou: mixéra; nádrž na vodu (vhodná panvica, umývadlo, podnos); rám a pletivo (rozmery by mali umožňovať ich umiestnenie do vodnej nádrže; voľné zóny by mali zostať na všetkých okrajoch široké 10 cm); penové špongie (vhodné na umývanie riadu); kúsky textílie, ktoré dobre absorbujú vlhkosť (vhodné sú plsť, utierky pre domácnosť); papier (použite kartónové krabice na parfumy, balenie vajec, baliaci papier, servítky, papier do tlačiarne; noviny, lesklé časopisy sa nehodia kvôli veľkému množstvu tlačiarenskej farby); inklúzie - listy, tráva, vlákna, vlna, trblietky, konfety (dávajú jedinečnú chuť, papier je ozdobený).

Miešač sa naplní malým množstvom vody, vloží sa do papiera, ktorý je predtým roztrhaný / narezaný na malé kúsky. Základom je biely papier, farba sa pridá, aby sa získala farba. Okrem toho možno farbu budúceho papiera uviesť tak, že sa bude trvať na roztokoch prírodných farbív, čaju a cibuľových šupiek.

Zapnite mixér, spracujte materiál, až kým nezíska stav vyčerpania. Časom to trvá asi minútu. Papier sa nemusí drviť na homogénnu hmotu - môžete zastaviť skôr, potom môžu byť vo vyrobenom papieri samostatné veľké svetlé impregnácie, čo mu dodá zvláštne kúzlo.

Hmota vytvorená v mixéri sa naleje do nádoby naplnenej teplou vodou. Pridajte inklúzie, ktoré sa považujú za potrebné a zodpovedajú ďalšiemu účelu príspevku.

Používajú dva rámy: jeden je „prázdny“, druhý vo vnútri je vybavený jemnou sieťovinou. Prvý vám umožňuje vytvoriť obdĺžnikový tvar listu, druhý - oneskoruje častice papiera a prechádza ním voda.

Mám na vrchu mriežku. Dali na to „prázdny“ rám. Skombinujte boky, zoberte ich dvoma rukami, otočte ho do vertikálnej polohy so sieťou smerom k vám a ponorte ho do nádoby s vodou a obsahom získaným v mixéri. Urobte to od okraja nádoby. Potom, keď sa otočia pod vodu, sa pomaly prenesú do horizontálnej polohy.

Vyberajú rámy z nádrže a udržiavajú ich vo vodorovnej polohe. Dajte čas (asi minútu) do pohára všetka voda - na povrchu mriežky zostáva vlhká papierová buničina. Pomáhajú odstraňovať vlhkosť z posledného pomocou špongie - namočte ju na spodok siete a pravidelne ju stláčajte. Zvyčajne sa to robí 2 ... 3 krát.

Odstráňte horný rám. Na mriežke zostáva obdĺžnik tvorený vlhkou papierovou buničinou.

Pripravte povrch: požiadavkou je rovnomernosť, nebojte sa vlhkosti. Dali na to plastovú tašku, zakryli ju niekoľkými listami novín. Zakryte handrou navrchu, ktorá dobre absorbuje vodu (je vopred namočená, trochu stlačená).

Ekonomická vložka sa umiestni na vrstvu papierovej buničiny na mriežku. Rýchlo otočte rám a položte ho na pripravený povrch - navrch vlhkej handričky. Špongiou mriežky odstránite prebytočnú vlhkosť z papierovej buničiny. Urob to niekoľkokrát stlačením špongie.

Kontrolujú: zdvihnú mriežku mierne za menšou stranou rámu a pozrú sa pod ňu; papier by mal zostať na tkanine oddelený od siete. Ak sa tak nestane, pokračujte v výbere vlhkosti zo špongie.

Rám z ôk je odstránený a papier je suchý na vlhkej handričke. Vrchnú časť prikryte rovnakou handrou, potom uterákom, niekoľkými novinami, plastovým vreckom, plochou doskou. Načítajú všetko, napríklad činkami, vydržia 1 ... 3 dni pod tlakom. Raz denne sa štruktúra rozloží a vetrá.

Výsledný list papiera sa suší na čerstvom vzduchu a potom sa opäť niekoľko dní udržuje pod tlakom.

Zanechajte Svoj Komentár