Ako vytvoriť bezdrôtový zámok

Mnoho bytov, domov je vybavených spoľahlivými, preverenými elektromechanickými zámkami. Samotný zámok je umiestnený vnútri a vypínač je umiestnený mimo predných dverí. Pre akúkoľvek konverziu posledného, ​​zvlášť pri inštalácii ďalšieho predsiene, musíte preniesť tlačidlo, čo je často z rôznych dôvodov nemožné.

Jedným z riešení problému je nahradenie elektromechanického hovoru bezdrôtovým. Posledne menovaná je však v prijateľnom cenovom rozmedzí nízka kvalita a spoľahlivý produkt vyžaduje vysokú cenu. Nie však všetko je také smutné - ukázalo sa, že existujúci zámok môžete ľahko prepracovať na bezdrôtové zariadenie.

Na implementáciu budete potrebovať bezdrôtové moduly, napríklad Master Kit, ktoré pracujú na frekvencii 433 MHz. Sú to: MP324M / vysielač, MP246, MP324M, MP220V. Ten je senzorom, ale má zaujímavú vlastnosť - z toho, s malým zásahom, sa ukazuje zdroj energie, ktorý sa dá zabudovať do malého priestoru na gombíky.

Senzor konvertovaný na zdroj energie môže produkovať napätie 12 alebo 5 V (predvolene nastavené na túto hodnotu) pri prúde až 80 mA. Vzhľadom na svoju malú veľkosť je vhodné napájať prijímač MP324M. Modul sa prenáša na zdroj energie spájkovaním prepojok V, RL a + V, RL, ktoré sú v ňom dostupné. Mali by byť v polohe 1-2.

Je tiež potrebné urobiť kompaktnejší výkonový modul MP246. Z neho je odstránený odpor, na ktorého mieste je umiestnená prepojka. Ten môže byť usporiadaný z drôtu použitého počas inštalácie.

S prijímačom MP324M je potrebné urobiť malú modifikáciu, pretože na výstupe má veľké trvanie impulzu. Toto sa opraví inštaláciou do obvodu: postupne ďalší elektrolytický kondenzátor (47 μF, viac ako 6 V); paralelne s DIP odporom (10-15 kOhm). Prítomnosť kondenzátora vám umožní nastaviť trvanie impulzu.

Elektromechanický zvon je pripojený k sieti prostredníctvom výkonového modulu MP246. Je pripojený priamo k 5. a prostredníctvom kondenzátora 47uF (paralelne s ním je nainštalovaný odpor 15 kΩ) s 1. výstupom zo spodnej časti prijímača MP324. Prijímač so siedmym výstupom zdola a druhým zhora je pripojený k bloku MP220V. 1. výstup je anténa. Jednotka MP220V je napájaná zo siete 220 V.

Po zhromaždení obvodu je pripojený k sieti a prijímač je zaregistrovaný, čo sa uskutoční krátkym stlačením tlačidla na prijímači a potom na vysielači. Po niekoľkých sekundách čakania stlačenie tlačidla na vysielači spustí hovor. Teraz môžete zostaviť a nainštalovať na miesto.

Ďalej sa zaoberajú dodávaním energie do zostaveného zariadenia. Tlačidlo je odskrutkované z krabice, štandardné vodiče sú od neho odpojené, spojené a izolované. Tým sa zabezpečí nepretržité napájanie 220 V na jeden hovor.

Zapojené do tlačidla. Vysielač MP324 je rozobraný, dva drôty sú spájkované paralelne s prvými gombíkmi v ňom, dva drôty, ktoré tvoria závery. Očistia svoje konce a pripoja sa ku kontaktom odstráneného tlačidla. Nainštalujte ho na miesto a skontrolujte, ako funguje hovor.

Presne to isté druhé tlačidlo sa dá umiestniť na dvere predsiene. Stlačením ktoréhokoľvek z nich dôjde k fungovaniu hovoru.

Zanechajte Svoj Komentár