DIY snehuliak vyrobený z nití

Nite a lepidlá - táto minimálna sada materiálov stačí na výrobu veľkého množstva remesiel, ktoré sa dajú použiť napríklad na dekoráciu novoročných sviatkov. Ukázali sa vzdušné, vždy sa líšia šialenou krásou.

Medzi také originálne remeslá - snehuliak, ktorého telo je vyrobené z guľôčok nití, a proces nezaberie veľa času - môžete stretnúť 2 ... 3 hodiny. Potom môžu ozdobiť vianočný stromček, je vhodný na bytové dekorácie, napríklad do dverí.

Po rozhodnutí vytvoriť snehuliaka z nití je potrebné zásoby priadze. Častejšie si vyberajte bielu a oranžovú; druhý bude potrebný na výrobu nosa. Okrem toho, remeslá nemôžu byť vyrobené bez: gumových končekov prstov alebo balónov (bude potrebné 3 ... 5 kusov - záleží na tom, či budú mať remeslá ruku); PVA lepidlo alebo gumové lepidlo; korálky alebo korálky, z ktorých sú usporiadané oči; papiera; balenie polyetylénu; číry lak; nožnice; ihly.

Začnite s trupom snehuliaka. Nafúknite gule alebo končeky prstov do požadovanej veľkosti. Mali by byť vo forme lopty rôznych veľkostí. Konce nahustených guličiek sú pevne zviazané niťou.

Povrchy nahustených guličiek sa namazajú niečím mastným, napríklad vazelína (vhodný je akýkoľvek krém). Nite zakúpené na výrobu tela sú dobre zvlhčené v lepidle a rovnomerne navinuté okolo guličiek. Snažia sa nezanechať veľké medzery, nie sú pevne navinuté, aby v dôsledku toho nedochádzalo k deformácii produktu, ale neboli voľné.

Gule zabalené do nití sa nechajú uschnúť - čas je asi jeden deň. Po odstránení guličiek z guličiek tvorených vláknami. Najjednoduchšou možnosťou je ich prepichnúť a odstrániť pomocou vhodnej vôle. Je ťažšie, ak sa gule nedajú pokaziť: ich konce sú neviazané, umožňujú únik vzduchu; pomocou tupého predmetu im v prípade potreby pomáhajú odlupovať sa z nití; potom vytiahnite medzeru medzi závitmi.

Kužeľový blank pre nos snehuliaka je stočený z papiera a je zabalený v plastovom obale. Rovnakou technológiou obalujú obrobok oranžovými niťami, pričom veľkú pozornosť venujú formovaniu špičky nosa. Po zaschnutí lepidla sa konečný nos z kónického sochoru odstráni a narezá na veľkosť vhodnú pre veľkosť snehuliaka.

Zaoberajú sa montážou remesiel. Spočiatku sa k hlave prišíva biela niť (vyberte najmenšiu z guličiek) mrkvový nos. Oči sú vyrobené z nití alebo korálikov, v prípade potreby sú ústia vyrobené z nití. Na korunke je slučka vyrobená z nití, pomocou ktorých je možné zavesiť hračku z vianočného stromu.

Gule sú zošité bielou niťou a vyberajú najťažšie miesta v nich. Po dokončení remesla posypeme akrylovým lakom, vďaka ktorému bude snehuliak pevnejší. Lak sa používa lesklý alebo matný.

Ak si budete priať, môžete si snehuliaka vytvoriť rukami. Na tento účel sa dodatočne vyrobia dve vhodné vláknové gule.

Zanechajte Svoj Komentár