Ako urobiť skladací gril

Brazier je objemný produkt, ktorý spôsobuje problémy, ak ho chcete vziať so sebou na výlet do prírody. Cesta z výroby je skladacia. Existuje veľa možností, ako to urobiť, vďaka remeselníkom. Všetky sú rozdelené do dvoch skupín:

  • Mangaly - transformátory;
  • Množiny prvkov, ktoré idú na pánev na mieste.

Prvá skupina grilovania má zložitejší dizajn. V ňom sú časti vzájomne prepojené pomocou pántov, zviazané sú rozmery spodnej strany, bočných stien, ktoré by počas premeny nemali vzájomne zasahovať.

Typy spájok je ľahšie urobiť sami. To si vyžaduje: plech - nehrdzavejúca oceľ je lepšia (hrúbka najmenej 1,5 ... 2 mm); polpalcový kus potrubia; výstuž tyče s priemerom zodpovedajúcim vnútornej veľkosti rúrky. Zváranie pri výrobe skladacieho grilu sa vyžaduje minimálne, je potrebné viac: brúska s divokým rezaním a brúsením; vŕtačka; sada vrtákov do kovu; kladivo; brúsny papier; nástroje na označovanie.

Pomocou brúsky sú spodné a bočné steny budúceho grilu vyrezané z plechu. Napríklad dno má veľkosť 376 x 176 mm. Existujú dva typy bočných stien: veľké (veľkosť 400x200 mm) a menšie (200x220 ... 240). Sú rozrezané na dva kusy.

V spodnej časti s vrtákom 14 mm sú usporiadané otvory 9 ... 15, ktoré ich rovnomerne rozmiestnia po celej ploche. Na veľkých bočných stenách na jednej strane a rovnobežne s menšími sú usporiadané štrbiny s hĺbkou 100 mm, ktoré sa od okrajov odchyľujú o 12 mm. Na druhej strane po celej svojej dĺžke sa rezy vykonávajú do hĺbky 5 mm v krokoch po 60 mm, ktoré sa používajú na umiestnenie špajlí.

V menších bočných stenách sú usporiadané rovnaké štrbiny, ale rovnobežné s veľkými stranami, 12 mm od okrajov. Z celej menšej strany sa vytvorí ohyb 90 °, ktorý usporiada poličku so šírkou 20 ... 40 mm (konkrétne šírka je zvolená tak, aby zostávajúca veľkosť bočnice bola 200 mm).

Z polovice palca sa odrežú štyri kusy dĺžky 20 ... 40 mm. Zvarené sú pozdĺž okrajov police, ktorá bola usporiadaná skôr na menších stranách. Nohy sa pripravujú z výstužných tyčí požadovanej dĺžky a skúšajú, ako vstúpia do zváraných rúrok.

Čistia všetky spoje, hrany dosiek, štrbiny. Sada prvkov je pripravená.

Na miesto ich spájajú prostredníctvom štrbín, bočných stien, dno (podoprenie políc usporiadaných na menších bočných stenách). Nohy sa vložia do skúmaviek a získa sa pripravený gril.

Je nastavená na správnom mieste a gril sa pripravuje alebo používa na vyprážanie zeleniny na ohni, vriacej vode, príprave polievky. Pokiaľ ide o druhú nádobu, musíte mať navyše pár kusov príslušenstva, ktoré sú položené na grile, slúžia ako podpera pre kanvicu a kanvicu.

Zanechajte Svoj Komentár