Ako vyrobiť záclony vo forme nití

Dizajnéri, zaoberajúci sa usporiadaním priestorov, často používajú vláknové záclony. Zušľachťujú nielen okná, ale aj iné otvory, ktoré do interiéru prinášajú nezvyčajnosť, pohodlie a originalitu. Vláknové závesy, ktoré sú prvkom s výraznými zvislými detailmi, sú schopné pri použití svetlých tónov vizuálne zväčšiť priestor.

Vláknové závesy - vynález Východu, kde sa nazývajú „Kisei“. Ich hlavným cieľom bolo pôvodne zatieniť miestnosť, ale zároveň nebrániť pohybu vzduchu.

V predaji dnes nájdete rôzne vláknové závesy. Rozdiel je hlavne v použitých materiáloch, medzi ktorými je častejšie polyester, viskóza. Ak však hľadáte dobre, nájdete vlnu alebo iné prírodné vlákna.

Filamentové závesy nie je ťažké robiť samy o sebe. Stojí za to začať s návrhom produktu, ktorý by sa mal zmestiť do existujúceho interiéru. To zahŕňa: ako hrubý by mal byť materiál použitý; aká by mala byť jeho štruktúra, štruktúra; aký tvar dať produktu.

Záves závitu môže byť zreteľný; je možné na ňom zariadiť kresbu, schopnú zaviesť neobvyklú atmosféru do usadeného interiéru bytu; Vlákna môžete kombinovať podľa farby, pričom uprednostňujete pokojnú alebo kontrastnú kombináciu a farby nemusíte umiestňovať postupne.

Zaujímavá verzia viacvrstvových filamentových záclon, v ktorých sú cez vonkajšiu vrstvu vidieť vlákna z hlbších vrstiev. Môžete si vyrobiť výrobok s rovnakou dĺžkou, ale často sa uprednostňuje kombinácia rôznych dĺžkových úsekov, čo zlepšuje vnímanie záclon. Spomedzi možností pre záclony - použitie rôznych textúr, hustoty vlákien - je to obzvlášť populárne vo viacvrstvových výrobkoch, mušelínových jahňatkách.

Po vypočítaní množstva materiálu, ktoré bude potrebné na výrobu záclon. To priamo závisí od frekvencie umiestnenia nití: v prípade hrubého produktu je vzdialenosť medzi niťami menšia, aby sa zakryl otvor, ktorý je väčší. Pri použití tenkých nití sa ich inštalačná frekvencia považuje za optimálnu 2 ... 5 mm.

Po rozhodnutí o rozmeroch závesov vypočítajte požadovanú dĺžku závitu. Za týmto účelom je dĺžka rímsy vydelená vzdialenosťou medzi najbližšími niťami a vynásobená výškou záclon. Zároveň to nezabudnú urobiť v jednej meracej jednotke - dostanú výsledok v nich. Ten sa premení na metre a pošle sa na trh, do obchodu, aby si kúpil pradené priadze. Zvyčajne trvať s určitým odstupom.

Varianty závesov priadze zariadenia sa môžu líšiť. Napríklad dvojité pramene sú k krúžkom pripevnené pravidelnou slučkou, ktorá sa potom nosí na rímse. Rovnaké upevnenie je možné vykonať priamo na rímse a po distribúcii sú prvky na nej upevnené lepidlom.

Pri návrhu je možné použiť oponu tenkých drevených líšt. Vŕtajú sa do nej rôzne tenké diery, do ktorých sú závity. Napríklad po ich upevnení vyplnia diery lepidlom. Nite sa dajú jednoducho ovinúť okolo tyče pomocou techniky, ktorá sa podobá makramé.

Vlákna v mačiatku sú pripevnené na lepiacu pásku a potom je hotový záves nalepený na prúžok konečnej tkaniny, po ktorom je upevnený, čím sa vykoná strojové šitie.

S hotovým závesom môžete okamžite zavrieť okno, otvor alebo ho môžete ozdobiť. Najbežnejšie materiály na tento účel: korálky, flitre, flitre, kvety, umelé motýle, rôzne klipy. Produkt môžete ozdobiť gaštanmi, žalúdkami, semenami. Prvky reťazec na vlákno a opraviť, viazanie uzol pod nimi.

Výhody vláknových záclon sú v porovnaní s tradičnými výrobkami v menšom množstve prachu. Umývajú sa jednoduchšie - urobte to v mydlovej vode a teplej vode; potom, čo nechali vodu odtiecť a vrátiť sa na miesto.

Zanechajte Svoj Komentár