Jednoduchý spôsob, ako obnoviť špičku skrutkovača alebo skrutkovača, ak je opotrebovaný

Krútenie samorezných skrutiek, skrutiek je dnes spojené pomocou skrutkovačov, bitov používaných v skrutkovačoch. V priebehu času z dôvodu slabého kovu, nesprávneho použitia zlyhá ich pracovná časť. Krídla sú obvykle pokrčené na plochej alebo krížovej koncovej časti, nástroje sa stanú nevhodnými na ďalšie použitie.

Obvyklým riešením v tomto prípade je vyhodiť nepoužiteľný nástroj a kúpiť si nový. To vedie k ďalším nákladom, ktoré ovplyvňujú rozpočet. Je jednoduchšie a úspornejšie používať tipy remeselníkov a obnoviť pracovnú časť skrutkovača alebo špičku skrutkovača do funkčného stavu.

Metóda obnovy je veľmi jednoduchá - je potrebné zaostriť pracovnú časť skrutkovača, hrot. Používa sa iba skrutkovač (akumulátorový) a pilník s jemným zrnom z nástrojov. Skrutkovač je možné vymeniť za vŕtačku; namiesto súboru môžete použiť brúsny papier, diamantové súbory.

Ak sa hrot skrutkovača obnoví, najprv pomocou pilníka zbrúsite výstupok, na jeho koncovú pracovnú časť, vytvorenú „drvením bočných krídel“, vytvorenú „pipochka“. Potom je kužeľová časť brúsená, čím je uvedená do pôvodného stavu. Tento proces môžete ovládať skúšaním výslednej novej pracovnej časti na zodpovedajúcu hlavu skrutky, samoreznú skrutku.

Takmer všetko sa ľahšie robí pomocou skrutkovača. Zaistite špičku v kazete. Nastavte najväčší počet otáčok hriadeľa. Zapnite nástroj. Opierajte rovinu pilníka o špičku špičky a pipetu rozdrvte.

Ďalej je rovina pilníka rovnobežná s kužeľovou časťou hlavy hrotu. Odrežte prebytočný kov a zaostrite špičku kríža. Musí to zostať trochu hlúpe, pretože je to vlastné všetkým vyrobeným bitom.

Samorezná skrutka, skrutka je zaskrutkovaná s obnovenou špičkou a kontroluje, ako pevný nástroj funguje.

Správny tvar pracovnej časti bitov nemôže byť iba súbor. Používajte brúsny papier. Je umiestnená na povrchu stola a nástavec je pripevnený do potrebnej polohy umiestnením skrutkovača.

Ak v domácnosti nie je žiadny vrták, skrutkovač, potom pracovná časť skrutkovača, môžu sa bity ručne uviesť do predchádzajúceho stavu. Sú zovreté vo zveráku a pôsobia so spisom, brúsia každý prvok osobitne.

Zanechajte Svoj Komentár