Ako vyrobiť skryté zásuvky

Pracovisko môže byť vybavené elektrickou energiou usporiadaním tradičných zásuviek na stenu alebo podlahu vedľa neho. Nie je to vždy vhodné, vyzerá to škaredo, najmä ak je potrebných niekoľko pripojovacích bodov. Je estetickejšie vytvoriť skryté zásuvky vo forme posuvných blokov, ktoré sa dajú namontovať na dosku, pracovnú plochu.

Možnosť prakticky nie je potrebný žiadny priestor. Ak je to potrebné, zásuvky sú predĺžené, k nim sú pripojené elektrické spotrebiče. Po návrate späť uvoľní priestor, ktorý sa dá využiť na iné účely. Najsľubnejšie miesta na inštaláciu takýchto predajní sú pracovné stoly v kanceláriách, kuchynské pracovné dosky, stoly.

Zariadenie zasúvateľných zásuviek je jednoduché. Obsahujú puzdro a zásuvný blok, ktorý je v ňom pohyblivo umiestnený. Existujú dva typy:

  • Stiahnuteľný, ktorý vyhovuje stolu; sú zvislé, vodorovné;
  • rotačné, naklonené do strany; považované za spoľahlivejšie a vydrží dlhšie.

Hlavné výhody skrytých vývodov: úspora podlahovej plochy; nedostatok viditeľných detailov, ktoré môžu externe poškodiť interiér alebo vyžadovať zmenu zariadenia, aby zodpovedali štýlu. Zasúvateľné zásuvky navyše obsahujú niekoľko pripojovacích zásuviek, ktoré plnia úlohu prenášania. Sú univerzálne a dajú sa namontovať nielen na dosky, ale aj do stien a iných štruktúr. Ich modely majú konektory určené na nabíjanie smartfónov a mobilných telefónov.

Inštalácia vertikálnych a rotačných zásuviek sa vykonáva odlišne. Rozdiely v inštalácii nie sú príliš významné.

Vertikálne modely skrytých zásuviek sa vyrábajú častejšie vo forme valcového bloku s priemerom 6,5 cm. Aby ste ju nainštalovali do pracovnej dosky, vyvŕta sa pomocou vŕtačky pomocou jadrového vrtáka otvor zodpovedajúci veľkosti. Blok je vložený do neho, upevnený maticou v konštrukcii. Potom sa pripojí k domácej sieti, čo je možné pomocou zástrčky alebo stacionárneho zariadenia.

Pod vodorovným otočným skrytým výstupom usporiadajte pristávacie hniezdo, ktoré má obdĺžnikový tvar. Upevnenie objímky sa uskutoční pomocou svoriek alebo samorezných skrutiek, ktoré sú súčasťou súpravy zariadenia. Ďalej nasleduje práca na pripojení zásuvky k sieti, ktorá sa vykonáva rovnako ako v predchádzajúcej verzii zástrčkou alebo stacionárnym vodičom.

Práca s elektrinou je nebezpečná, takže pri inštalácii zásuviek, najmä pri pripájaní k domácej sieti, musíte byť opatrní a opatrní. Po vypnutí je lepšie urobiť všetko.

????????????????????????????????????

Zanechajte Svoj Komentár