Domáce tapety na steny

Tapeta je stavebný materiál, ktorý zjednodušuje dekoráciu stien a stropov. Boli to zvitky papiera. Dnes sú na trhu v tekutej forme. Tieto požiadavky sú viac žiadané, pretože umožňujú implementovať originálne konštrukčné riešenia.

Tekuté tapety, ktoré sa tiež nazývajú hodvábna omietka, predstavujú konečný dekoratívny náter vyrábaný v plastových vreckách vo forme sypkých látok. Zvyčajne pozostáva z vlákien hodvábu, celulózy, špeciálnych farbív, fungicídov prírodného pôvodu, lepidla, zmäkčovadiel a dekoratívnych zložiek. Medzi ne patria minerálne štiepky, trblietky (trblietky), perla, kŕdle a sľuda. Na použitie tapety sa zmes zriedi vodou a nanesie sa na steny.

Na trhu predstavujú tekuté tapety rôzni výrobcovia, zloženia. Sú drahé, pretože je výhodnejšie ich vyrobiť sami. Okrem toho existuje veľa receptov na tapetu, samotný proces nie je zaťažujúci a rýchly.

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob výroby tekutých tapiet z papiera. Vhodné sú staré tapety, kartóny, noviny, časopisy. Listy sa považujú za najlepšie, čo do veľkosti zodpovedajú formátu A4 - dajú sa použiť. Papierová buničina by nemala obsahovať cudzie inklúzie - lepiacu pásku, svorky, sponky na papier.

Najskôr sa pripraví celulózový základ. Všetko pripravené je rozdrvené nožnicami na kusy až do veľkosti 10x10 cm alebo rozrezané na prúžky šírky 1 ... 3 cm. Do nádoby sa naleje voda s teplotou 30 ... 40 ° C. Tekutiny by mali byť päťkrát väčšie ako papier.

Po 4 ... 5 hodinách starnutia sa k výslednej hmote pridá lepidlo, ktoré by nemalo obsahovať fungicídy. Vhodné je tapetové lepidlo, je možné použiť bustilát, PVA, prírodný základný náter vyrobený z ílu a pšeničnej múky. Množstvo lepidla by sa malo rovnať hmotnosti papiera.

V rovnakom štádiu sa do zmesi zavedie farbiaci pigment. Jeho množstvo sa berie do úvahy skutočnosť, že po vyschnutí je tekutá tapeta ľahšia ako v zriedenom stave. Je lepšie používať tekuté farbivá.

Ďalej sa pomocou stavebného mixéra zmes mieša, až kým nedosiahnete konzistenciu podobajúcu sa mäkkému tvarohu. Výsledná zmes sa vloží do plastového vrecka a nechá sa zrieť 12 až 14 hodín.

Po expozícii sa do zmesi pridajú ozdobné prvky. Nasleduje opatrné premiešanie kompozície, ktoré sa vykonáva ručne. Môžete zaviesť trochu pastovité farbivo, ktoré vám pri nerovnomernom miešaní umožní získať na stene dúhový efekt.

Na zvýšenie pevnosti, najmä ak sa použilo PVA lepidlo, sa do zloženia tekutej tapety zavádza sadra. Urobte to pred nanesením zmesi na povrch. Množstvo sadry by malo približne zodpovedať hmotnosti papiera v zmesi.

Vyrábajú tekuté tapety vlastnými rukami z pilín získaných spracovaním dreva. Takýto materiál: zvýšené tepelné a zvukové izolačné vlastnosti; priedušný povrch, na ktorom sa netvorí pleseň; nízke náklady; ekologická čistota; schopnosť získať úľavu a príjemnú dotykovú plochu.

Na prípravu tapety, ktorú potrebujete: piliny (1 kg); lepidlo (0,5); antiseptické zloženie; ozdobné prvky; farbivá.

Postupy na prípravu tekutej tapety z pilín sú nasledujúce: preosiať piliny, vybrať najmenšiu frakciu; naliať do nádoby, naliať lepidlo (množstvo, výber je rovnaký ako pri výrobe tapiet z papiera); zavedie sa farbivo (výhodne béžové, broskyňové, s hnedým odtieňom, aby neblokovalo farbu pilín); zmiešané so stavebným mixérom; Zostáva 8 hodín; pridajte piesok (kremeň) alebo sľudový prášok.

Pred použitím sa sadra zavedie do tapety. Miešajte do tmelu. Rýchlo sa nanáša na stenu vzhľadom na rýchlosť tuhnutia sadry.

Zanechajte Svoj Komentár