Ako urobiť spoľahlivé lepidlo na tapety

Tí, ktorí sa profesionálne zaoberajú tapetovaním, to robia pomocou lepidla, ktoré sa predáva v stavebných predajniach na trhu. Ľudia, ktorí to robia sami, žijú v zázemí alebo nemajú dostatok finančných prostriedkov, si to pripravujú sami. Zvyčajne sa používajú zemiakový škrob a múka (pšenica, raž). Výsledkom je, že získajú kompozíciu, ktorá im umožní vložiť do miestnosti, ktorá nie je horšia ako v továrni.

Existuje niekoľko receptov na lepidlo na tapety na báze múky. Naleje sa na panvicu, teplá voda sa pridáva v množstve pol litra na polievkovú lyžicu. Dobre premiešajte. Nádoba so zmesou sa vloží do kachle (nízka oheň), uvarená. Po 5 minútach je lepidlo pripravené na tapetu.

V druhom recepte sa používa iba múka, ale výsledné lepidlo je vhodné na tapetu, lepenie lepenky, papier.

Pripravte si múku a obyčajnú vodu v pomere 1: 3. Múka sa naleje do vedra, veľkoobjemovej panvice. Nalejte vodu, miešajte do hladka.

Položte nádobu na sporák, zapnite mierny oheň a obsah varte. Miešajú sa stále. Akonáhle sa zmes uvarí, vyberie sa zo sporáka a prefiltruje sa cez gázu. Po ochladení je pripravený na použitie.

Kvalitu získaných kompozícií kontrolujte lepením tapiet dvoma spôsobmi:

  • Pripravenú zmes vezmite dvoma prstami; ak to vyčerpá - všetko je v poriadku; ak nevyteká, pridajte teplú vodu a premiešajte;
  • Stlačiť zmes prstami a pomaly uvoľniť; s dobrým lepidlom by sa mala pociťovať odolnosť voči otvoreniu prstov.

Existujú recepty na lepidlo na tapety, ktoré sa pripravuje zo škrobu. Zloženie pre bežné steny je vyrobené zo zmesi zemiakového škrobu (750 g) a drevného alkoholu (200). Posledne menovaný môže byť nahradený metylovaným liehom.

Škrob, alkohol je zmiešaný v nádobe. Pridajte jeden a pol litra vody, premiešajte. Nalejte 8 ... 9 litrov vriacej vody. Dajte na sporák, priviesť zmes k varu.

Roztok kamenca sa pripravuje osobitne rozpustením 100 gramov látky v 300 ml vody. Nalejte ju do predtým získanej zmesi. Dobre premiešajte. Po ochladení, namáhaní sa lepidlo používa na tapety na steny.

Ak sú steny vlhké, pripravia zmes iným spôsobom. V nádobe sa zmieša 400 gramov škrobu a vody. Nalejte vriaci roztok chloridu vápenatého (40 gramov látky a 600 ml vody). Zmiešané.

Nádobu vložte na sporák, zohrejte obsah, pridajte horúcu vodu (4 ... 5 litrov). Po 2 ... 3 minútach varu vyberte, ochladte a použite podľa pokynov.

Pre vlhké steny existuje ďalší recept na lepidlo na tapety. Je založená na ražnej múke - jej kilogram je nasiaknutý v 2 litroch vody; po opuchnutí pridajte 8 ... 9 litrov horúceho.

Nádobu zohriali, predtým ako bola odstránená, prefiltrovala sa. Pridal sa terpentín (600 ml), miešal sa a použil sa.

Zanechajte Svoj Komentár