Stereo FM vysielač z MP3 prehrávača

Potreba takýchto remesiel rôznymi majstrami sa vysvetľuje rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je napríklad toto: prenášať zvuk z prenosného počítača na veľkú televíznu obrazovku, keď na to nechcete (možno lenivosť) položiť dlhý dirigent.

Na výrobu vysielača pomocou MP3 prehrávača vyrobeného v Číne. Je to lacné, pretože to nemá vplyv takmer na žiadny rozpočet. Má diaľkové ovládanie, ktoré dodáva zariadeniu dobré vlastnosti.

Začnite s demontážou prehrávača MP3. Výsledkom sú dve dosky. Malý je stabilizátor, stabilizujúci a redukujúci napätie na 5 V; veľký, na ktorom je umiestnený displej, je samotný prehrávač.

Posledný spájkuje tri drôty. Namiesto antény sa spájkuje dlhší vodič, ktorý zväčší prenosovú vzdialenosť. Ďalej sa zaoberajú adaptérom USB, ktorý sa spája s doskou - na dva výstupy naľavo od vysielacieho čipu FM.

Zvuk je k nemu pripojený. Vedľa mikroobvodov vysielača sú nájdené a odstránené dva čipové kondenzátory, ktoré poskytujú zvuk z procesora. Nálezy mikroobvodu sú vybavené dvoma kondenzátormi 0,01 ... 0,1 μF. Dávajú zvuk.

Nájdite na palube „mínus“ a zoberte z neho spoločný drôt. Každý vstup je potrebné vybaviť deličom, ktorý je usporiadaný z rezistorov v pomere 1: 2. Je to potrebné kvôli skutočnosti, že prenosný počítač má výstup, na ktorom je vyššie napätie.

Výsledný vysielač je napájaný z prenosného počítača. Prenos zvuku sa ukázal byť menej kvalitný ako prostredníctvom drôtu, ale slušný. Teraz je potrebné iba zmeniť prenášanú frekvenciu.

Zanechajte Svoj Komentár