Technológia LUT

LUT alebo technológia laserového liatia vám umožňuje urýchliť proces výroby dosiek s plošnými spojmi. Začína sa vytvorením dosky v počítačovom programe. Potom je vytlačená na laserovej tlačiarni (iba!) A najlepšie na čerstvo nabitej. Úroveň tlače je „tučná“, čo sa dosiahne deaktiváciou všetkých funkcií šetriacich toner. Zároveň sa berie do úvahy, že doska sa v budúcnosti zrkadlí od obrázka, ktorý sa vytlačí na tlačiarni.

Na tlač použite lesklý papier. To najlepšie z časopisov - každá stránka je vhodná. Text a výkresy by ste nemali venovať pozornosť - sú vytlačené atramentom s alkoholovým základom, ktorý neovplyvňuje dosky s plošnými spojmi.

Výsledný obrázok sa prenesie na fóliový textolit, ktorý sa predtým odmastí alkoholom. Na prenos pomocou žehličky alebo laminátora. Tá je lepšia, pretože umožňuje nastaviť teplotu. Je optimálny pre proces - 140 ... 155 ° C.

Papier s doskou s plošnými spojmi je umiestnený na už predhriatom textílii z medenej fólie s potlačou pre fóliu. Čas zahrievania, ktorý postačuje na prenos tonera na fóliu, je 1,5 minúty.

Odstránenie papiera sa vykonáva opatrne. Textolit sa ponorí do kúpeľa, v ktorom sa naleje vriaca voda a pridajú sa detergenty. Po 5 minútach bude papier zaostávať a jeho zvyšky sa vymažú končekmi prstov. V druhom prípade nevykazujú fanatizmus.

Ďalej vykonajte proces leptania. Používa sa chlorid železitý, ktorý sa rozpustí vo vode, až kým sa nezačnú zrážať granule látky. Roztok nadobúda tmavohnedú farbu; Používa sa na leptanie, zohrievanie na 50 ° C - táto teplota sa musí stále udržiavať. Doska v roztoku je uložená do skladieb (umožňuje vám kontrolovať proces), neustále sa premiešavať, čo proces občas urýchľuje. Jeho trvanie je asi 5 minút.

Pritom sa najprv zaleptajú úzke úseky, neskôr široké. Časové oneskorenie môže ovplyvniť kvalitu. Preto pri navrhovaní dosiek nemusíte robiť medzery so šírkou väčšou ako 1 mm - je lepšie rozšíriť dráhy. Toto odporúčanie umožní menšie odtok krvi z medi, čo zvýši životnosť roztoku.

Na konci procesu leptania zmyte všetok zvyšný toner. Urobí sa to vatovým tampónom, ktorý sa navlhčí acetónom, rozpúšťadlo 646.

Po vyleptaní sa doska nechá uschnúť. Kvalita výsledného produktu sa posudzuje na základe jeho pohľadu vo svetle. Potom sa zaoberajú vŕtaním otvorov a usporiadaním trás.

Zanechajte Svoj Komentár