Balíček pre domácich majstrov

CD sa pomaly stávajú minulosťou a dávajú prednosť iným, vyspelejším a kompaktnejším úložným zariadeniam. Môžu byť vyhodení, ale je lepšie snívať, prehľadávať internet a robiť užitočné a zaujímavé remeslá. Napríklad guľa, pomocou ktorej môžete ozdobiť vianočný strom, dvor, miestnosť.

Plavidlo je veľmi jednoduché. Jeho výrobe sa venuje málo času - nie viac ako 1 ... 1,5 hodiny. Hlavným materiálom sú staré CD, ktoré potrebujú 12 kusov. Budete potrebovať hrubý papier, lepenku, farebné kancelárske sponky (môžete vymeniť drôt), farebný dážď, čipky, lepidlo, nožnice.

Najprv je pravidelný vzor päťuholníka vyrobený z lepenky alebo hrubého papiera. Za týmto účelom položte disk na papier, okolo obrysu nakreslite ceruzku a značku. Rozdeľte výsledný kruh na päť rovnakých častí, každý bod spojte s najbližšou. Potom nožnicami vystrihnite vzor.

V blízkosti každého rohu päťuholníka sú body vzdialené 5 mm od stredu. Pri každom použití spájkovačky urobte malú dierku.

Začnite navzájom spájať disky CD. Používajte svorky. Nie sú zatiahnuté, prechádzajú do zodpovedajúcich otvorov a konce skrútené. Spočiatku je päť ďalších pripojených na všetky strany jedného päťuholníka. Potom pripojte každú poslednú.

K poslednému dvanástemu päťuholníku je pripevnená čipka, pomocou ktorej bude lopta zavesená na správnom mieste. Používajú sa dva malé kúsky lepenky, ktoré sa umiestnia na obidve strany päťuholníka na lepidlo a zovrú jeden koniec lana.

Lopta, ktorá sa ukázala ako 12 pentagónov, je ozdobená dažďom. Na disky sa prilepí tepelnou pištoľou. Dážď je možné nahradiť umelými kvetmi, stuhami alebo iným materiálom. Kombináciou farby šperkov, sady materiálov môžete dosiahnuť krásne efekty.

Zanechajte Svoj Komentár