Browin Kacher a Tesla Transformer

Krover Brovin je typ generátora, v ktorého obvode sa používa jeden tranzistor a ktorý preň pracuje v núdzovom režime. Toto zariadenie vám umožňuje demonštrovať záhadné vlastnosti elektromagnetizmu, ktoré prvýkrát implementoval Nikola Tesla vo svojom slávnom transformátore a nesie jeho meno.

V súvislosti s identitou akcií, ktoré sa získavajú pomocou Teslovho transformátora, sa kacher považuje za polovodičový výboj. Na rozdiel od prvého, k vytváraniu elektrického výboja v ňom dôjde bez vytvorenia elektrického oblúka - vo vnútri kryštálu tranzistora počas reverzibilnej lavínovej poruchy. Ten je charakterizovaný následnou úplnou obnovou kryštálu a redukciou tranzistora do jeho normálneho stavu.

Kacherov Brovina sa tiež považuje za druh blokovacieho generátora, ktorý sa objavil v 60. rokoch. minulého storočia a vydávanie elektrických impulzov. Avšak vynálezca (V.I. Brovin) to vyvracia, čo vysvetľuje, že tranzistor sa v blokovacom generátore periodicky otvára kvôli toku prúdu zo spätného vinutia cievky. Z hľadiska kvality je tranzistor neustále v uzavretom stave, prúd sa akumuluje v spodnej časti zariadenia, k vybíjaniu dochádza po dosiahnutí určitej úrovne napätia.

Brovin, ku kritike, že tranzistor použitý ako jeden nemôže pracovať na lavínovom zlyhaní, tvrdí, že je to chybný názor. Zariadenie bude pracovať v rovnakom režime s bipolárnym tranzistorom s poľným efektom a rádiovou trubicou. Preto je presvedčený, že je potrebné vyšetriť kvalitnú prácu, ktorá sa nezameriava na tranzistor, ale zvažuje pulzný režim prevádzky celého obvodu.

Dnes sa kacher používa ako medzera v plazmovej iskre pri vývoji experimentálnych zariadení, ako je Tesla transformátor, v ktorých je potrebný elektrický oblúk. Od vynálezcu existujú informácie, že sa môže použiť v zariadeniach, ktoré sú vysoko presné pri meraní vzdialenosti k jeho senzorom žiarenia.

Kacher Brovina a navrhovaný popis jeho práce dnes nezodpovedajú oficiálnej vede, ako hovorí samotný vynálezca. Jeho články na internete popisujúce použitie zariadenia považujú úradná veda za pokusy zakryť činnosť zariadenia v maskovaní a pozerať sa naň ako na večný stroj. Tvrdenia týkajúce sa posledne menovaných sú dnes potvrdené iba jednorazovými účinkami, napríklad prenosom energie jedným drôtom, ktorý Tesla prvýkrát preukázal.

Tesla Transformer je známy od roku 1896 vďaka vynálezcovi Nicole Tesla. Je to rezonátorový typ, určený na výrobu vysokého napätia, vysokej frekvencie.

Najjednoduchšia Teslova cievka pozostáva zo vstupného transformátora, induktora (v ňom sú dve vinutia - primárna a sekundárna), iskrovej medzery (je istič), kondenzátora, toroidu (nie vždy prítomný), terminálu alebo výstupu.

V primárnom vinutí existuje niekoľko závitov, ktoré sú vyrobené z hrubého medeného drôtu alebo trubice. Sekundárny počet závitov je až 1000 a používa sa malý drôt. V dôsledku nedostatku feromagnetického jadra sa cievky navzájom interagujú menej intenzívne.

Primárna cievka a kondenzátor sú oscilačný obvod, ktorý obsahuje iskrovú medzeru spojenú paralelne so sekundárnou cievkou. Najjednoduchšie sú dve veľké elektródy, inštalované s možnosťou nastavenia medzery. Sú vybavené dobrým chladením a vydržia veľké prúdy pretekajúce elektrickým oblúkom.

Sekundárna cievka tiež tvorí oscilačný obvod. Kondenzátor v ňom je kapacita tvorená toroidom a cievkou samotnou.

Terminál môže byť disk, guľa, naostrený kolík. Prijíma predvídateľné výboje iskier s dlhým dosahom.

Tesla transformátor má dva oscilačné obvody, ktoré sú vzájomne prepojené a naladené na rovnakú rezonančnú frekvenciu. Toto zariadenie sa líši od bežných transformátorov, určujú sa jeho pozoruhodné vlastnosti.

Dnes existuje päť druhov transformátora Tesla. Kvôli schopnosti vytvárať viacmetrové elektrické výboje vo vzduchu sa používajú ako dekoratívne výrobky. Zariadenie môže ovládať elektrické spotrebiče na diaľku bez drôtov. Použitie transformátora v medicíne je známe (darsonvalizácia, kožný efekt).

Použitie transformátora Tesla vám umožní pozorovať krásne efekty. Medzi ne patria iskry, koróny a oblúkové výboje, streamery.

Pozrite si video: Kacher Bipolar Tesla Coil StepUP - Step DownTest 1 (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár