Myšlienka vytvoriť ručný navijak zo starého bicykla

Existuje veľa nápadov pre rôzne remeslá založené na bicykli, jeho jednotlivých častiach. Medzi nimi sú tie, ktoré súvisia s prácou v domácnosti, najmä obrábanie pôdy na osobných pozemkoch. Zariadenie vo forme navijaku ovládaného z jazdy na bicykli je jednoduché, umožňuje vykonávať orbu, hádzanie a povoľovanie pre jednu osobu bez toho, aby ho to príliš unavovalo.

Na výrobu navijaku bicyklov potrebujete cestné bicykle konvenčného dizajnu s uzavretým rámom. Budete potrebovať: pokazený motor od mopedu, napríklad typ D-6; veľké ozubené koleso; loď z mopedového kolesa spolu s osou; kovové rohy, rúry, plechy.

Bicykel sa nemení; predlžuje sa iba reťaz.

Vykonajte malú zmenu motora mopedu. Odrežte hornú stenu krytu a kľukovej skrine nad ozubeným kolesom. Urobte to medzi šéfmi, pričom ich ponecháte a existujúcim vláknom. Na sústruhu zmenšujú hrúbku ozubeného kolesa na 2,6 mm - je to potrebné pre možnosť umiestnenia reťaze na bicykel.

Odskrutkujte kľukový hriadeľ, odstráňte ojnicu a opäť je všetko stlačené. Existujúce ložiská sú vyplnené grafitovým tukom. Vyrábajú veko z kovového plechu a uzatvárajú ho miestom, kde je pripevnený valec. Klikový hriadeľ bude hrať úlohu zotrvačníka v plavidle.

Prevedený motor je pripevnený k rámu bicykla v jeho hornej časti. Umiestnite ho hviezdičkou. Reťaz je predĺžená tak, aby pokrývala tri reťazové kolesá - dve, ktoré sú na bicykli a jedno v prevedenom mopedovom motore.

Na ľavej strane bicykla je namontovaná rukoväť, z ktorej je ťahaný kábel k motoru. Pomocou tejto funkcie je ovládaná spojka.

Prevedený bicykel je vhodný pre normálnu jazdu. Na spustenie pohybu musíte vypnúť spojku. Keď ide cesta z kopca, je zapnutá - zotrvačník sa začne otáčať a ukladať energiu, čo v budúcnosti pomôže prekonať stúpania.

Z upraveného bicykla si môžete vyrobiť naviják, ktorý sa použije na domáce úlohy. Namiesto zadného kolesa sa umiestni predpona, ktorá sa skladá z rámu nesúceho navijakový bubon, ktorý je vybavený hviezdičkou a káblom. Je tiež vybavená očkami a očkami na kladenie káblov.

Bubon je vyrobený z náboja kolesa mopedu, ku ktorému sú po stranách pripevnené kruhové kovové príruby. Vybavené veľkým ozubeným kolesom.

Dva výstupky. Vyrábajú sa kúsky rohov dlhé 12 cm. Vonkajšie okraje políc sú nabrúsené, čo im umožňuje ľahký vstup do zeme. Rohy sú privarené k okrajom polmetrovej časti rohu, ktorá slúži ako opora na povrchu zeme.

Na slučku vozovky sa používa mäkký drôt. Pripája sa k rámu tak, že kábel v napnutom stave leží v strede povrchu bubna.

Upevnenie je pripevnené k bicyklu na dvoch miestach: so sponkou do vlasov v mieste montáže zadného kolesa; svorky pokrývajúce dve rámové rúrky medzi prvým držiakom a pedálovým vozíkom.

Najskôr sa pomocou zvárania zostaví spodná časť konzoly. Potom je namontovaná os, na ktorú je namontovaný bubon navijaku. Horná časť je umiestnená na vrchu a pripevnená k rámu bicykla. V tomto prípade je reťaz predinštalovaná na všetkých troch ozubených kolesách.

Navijak v pracovnom stave spočíva na rohu, na ktorom sú umiestnené výstupky, a na prednom bicykli. Voľný koniec kábla je pripevnený k nástroju na spracovanie pôdy (napríklad pluh), k nákladu, ktorý sa musí pohybovať / zdvíhať. Muž sedí na sedle bicykla, pedále. V tomto prípade je kábel navinutý na navijaku a pohybuje sa pluhom, nákladom.

Zanechajte Svoj Komentár