Čo sa dá urobiť zo starého skrutkovača

Skrutkovač je dnes pravdepodobne v každej rodine, v ktorej je majiteľ „rukami“. Tento malý jednoduchý nástroj si rýchlo získal obľubu u staviteľov, remeselníkov zapojených do výroby rôznych remesiel.

Ten na základe skrutkovačov vytvoril veľa. Napríklad generátor elektrického prúdu. Plavidlo je veľmi jednoduché: batéria je vybratá z náradia; vodiče sú k terminálom pripojené pomocou krokodílov; ich voľné konce, pozorujúce polaritu, sú spojené so spotrebiteľom.

Do skľučovadla skrutkovača je upnutý predmet v tvare písmena furniture, napríklad šesťhranný kľúč, pomocou ktorého sú priskrutkované nábytkové skrutky. Ak je kľúč otočený, motor nástroja vygeneruje prúd, ktorý sa ponáhľa k zákazníkovi. Je pravda, že v tomto prípade bude napätie malé, dostatočné na nabíjanie mobilného telefónu alebo na zapálenie malej LED lampy.

Podľa tejto schémy sú veterné mlyny vyrábané na výrobu elektriny. V nich je kľúč nahradený čepeľami, ktoré sú namontované na osi upnutej v puzdre zariadenia.

Veľa rôznych remesiel, ktoré používajú skrutkovač, sa týka vybavenia stolárskych dielní. Medzi nimi je stroj na spracovanie dreva. Jej základom je drevený pracovný stôl, pohon a vreteník - skrutkovač položený a pripevnený vo vnútri lišty podľa jej tvaru.

K jeho kazete je pripevnený tŕň zubu; koník sa vyrába pomocou dvoch tyčí a nastavovacej skrutky, ktorej koniec je brúsený pod kužeľom. Ten je nastavený oproti a pozdĺž osi skrutkovača a upevnený na pracovnom stole pomocou svorky.

Medzi stacionárne obrábacie stroje z nástroja - vŕtanie, kotúčová píla; ručná fréza. V kotúčovej pile je na jeho hriadeli umiestnený rezací kotúč. Nástroj je umiestnený na spodku obdĺžnikového kusu drevotrieskovej dosky, v ktorej je vytvorená štrbina, cez ktorú vyčnieva rezný prvok. Štruktúra je podopretá nohami na základni, vybavená vodidlom, ktoré určuje šírku rezu.

Existuje mnoho možností použitia skrutkovača na modernizáciu a výrobu detských vozidiel: elektrický automobil; elektrický skúter; elektrické bicykle; elektrické s vlastným pohonom.

Skrutkovač sa často používa na vykonávanie skvelých nápadov a životných podvodov súvisiacich s upratovaním. S pomocou: mechanizujte proces otvárania / zatvárania vstupnej brány; urobiť navijak, ktorý dokončí auto; zariadiť nožnice na uľahčenie rezania kovov.

Cínová dýza, pripevnená k hriadeľu cez predlžovaciu tyč, sa stáva skrutkou, ktorá je schopná pohybovať gumovým člnom vodou. Ak ho nahradíte nožmi, získate vrták, ktorý sa v zime používa na rybolov na vŕtanie ľadu. Skrutkovač sa ako pohon používa v domácich odšťavovačoch, mlynčekoch na mäso, miešačkách.

Zanechajte Svoj Komentár