Domáca rezačka kapusty

Kyslá kapusta je chutný a zdravý produkt. Najťažšou operáciou pri jeho príprave je drvenie. Pani to dokážu pomocou rôznych zariadení. Jeden z nich pracuje z elektrického motora, má časti a komponenty, ktoré boli prevzaté z práčky, ktoré boli vyrobené v sovietskych časoch.

Konštrukcia domáceho drviča obsahuje rám, ktorý je zváraný s uhlami 20x20 mm. Elektrický motor a ďalší zvislý hriadeľ sú namontované na ňom s ložiskovou zostavou umiestnenou zdola zdola, ktorá nesie pracovný disk. Na poslednom sú tri nože. Pred otáčaním z motora na prídavný hriadeľ sa remeň vytvorí pomocou kladiek.

Drvič je uzavretý plášťom. Na jeho vrchu je otvor a nakladací lievik, cez ktorý sa hlavy kapusty privádzajú k pracovnému disku. Pod diskom sa nachádza výstupné okno, z ktorého sa naleje strúhaná kapusta do nádoby umiestnenej nižšie.

Rám je pre uľahčenie vybavený štyrmi podperami nôh, na výrobu ktorých používa roh. Dĺžka nôh je rôzna - je to potrebné, aby rovina pracovného disku bola naklonená k obzoru o 30 °. To zjednodušuje proces nakladania lievika kapustou a jeho privádzania k nožom.

Najdôležitejšou súčasťou domáceho drviča je pracovný disk. Vyrezáva sa z vrstvy dura- línu s hrúbkou 2 mm. Okraje disku sú lemované a ohýbajú pásik široký 1 cm; to dáva časti väčšiu tuhosť.

Na disk sú rovnomerne umiestnené tri nože. Sú vyrobené z čepele na píl alebo kosu. Je lepšie, ak sú v tvare kosákovitého tvaru, aj keď ich dokážete vyrovnať.

Označte miesto inštalácie nožov na disku. Okná v tvare polmesiaca sú vystrihnuté a vytláčané smerom nahor o 6 mm. Na získaných miestach sú nitované nože nitované. Na odstránenie kapusty „rezance“ pod diskom, oproti nainštalovaným nožom, zatlačte rohy nitov z duralového vlákna.

Teleso drviča je vyrobené integrálne. Jeho spodná časť pokrýva pracovný disk a má výstupné okno, cez ktoré sa nalieva kapusta. Horná časť pokrýva dno a má nakladací lievik, do ktorého sa kapusta podáva na drvenie. Sú vyrobené z oceľového plechu hrúbky 0,5 ... 0,75 mm. Spoje sú zvárané. Môžete použiť materiál tela práčky, hliníkové plechy. Prvý je spojený s nitmi, druhý - rolovaním hrán častí.

Ložisková zostava pozostáva z puzdra, hriadeľa, dvoch ložísk č. 80202. Pripevňuje sa k rámu v rohu 20x20 mm a zvislej oceľovej platni.

Pohon klinovým remeňom pochádza z práčky. Jeho napätie je zabezpečené pohybom elektromotora po ráme.

Nastavenie pracovného telesa sa vykonáva spustením / zdvihnutím dolného okraja nakladacieho lievika vzhľadom na pracovný disk. Hrúbka rezu v domácom skartovacom stroji je konštantná a závisí od konštrukcie pracovného disku a polohy rezacích nožov na ňom.

Trik vám umožní nasekať kapustu na 2 ... 3 minúty. Podávajte ich na pracovný disk, z bezpečnostných dôvodov potrebujete drevenú palicu.

Zanechajte Svoj Komentár