Domáce zverák

Dielňa, garáž by mala byť vybavená zverákom, ktorý sa používa na držanie častí, zostáv počas ich spracovania. Zariadenie je možné zakúpiť v špeciálnom obchode. Nie je to lacné, pretože remeselníci ponúkajú, aby boli sami sebou, pričom šetria peniaze. Okrem toho vo vašom sklade nájdete takmer všetky potrebné materiály pre remeslá.

Vytvorte si domáce zverák z: rohu 50x50; polmetrová časť kanálu číslo 6; plechy s hrúbkou 4 ... 5 mm a 10 mm; oceľová tyč, z ktorej je vyrobená rukoväť. Budete potrebovať: skrutky M6 (18 kusov) s maticami, rytinami, podložkami; skrutka, na ktorej je veľký závit (môže byť vybratý z vodovodného ventilu, starého zveráka); skrutková matica; maľovať.

Z pripraveného náradia: vŕtačka, kefa, kľúč, kovové pravítko, pilník, zváračka, brúska, brúsny papier, presný strmeň, fixka.

Pohyblivá časť zveráka je vyrobená z kusu kanálika. Plech je vyrezaný z plechu podľa veľkosti konca kanála. V strede sú usporiadané v tvare písmena U (smerované z kanálovej police), ktorého šírka sa rovná priemeru skrutkového hrdla s veľkým závitom, vďaka čomu bude skrutka, ktorá sa posúva na jednom mieste, dosadať na maticu a pohybovať pohyblivou časťou zveráka. Rovnaká doska je pripravená, ale pod vnútornými rozmermi kanála a so štrbinou v tvare U nasmerovanou na kanálovú policu.

Prvá doska je privarená na koniec kanála. Zaskrutkujte skrutku za krk do otvoru v tvare U, rukoväť z kanálu. Namontujte druhú dosku zvnútra a spojte ju pomocou skrutiek z prvej. Výsledkom je, že v oblasti hrdla skrutky zostáva kruhový otvor.

Podstavec je vyrobený z plechu s hrúbkou 10 mm. Konce kanálových políc sú položené naň. Rohy umiestnite na svoje strany, ktorých konce sú na úrovni police s kanálmi spojené kovovou platňou. Prebytočné sekcie políc sú vyrezané. Spojenia sa vykonávajú zváraním.

Časť získaná z rohov a doska je priskrutkovaná k základni. Predtým, na začiatku svojej časti tvaru U a naprieč ňou, je na základni pripevnená matica s veľkým závitom. Do tejto skrutky sa zaskrutkuje skrutka, ktorá sa snaží dostať kanálik do časti v tvare písmena U.

Upínacie dosky zveráka sú vyrobené z kusov rohu 50х50. Spodná časť je vyrobená pozdĺž šírky kanálovej police, horná je 1,5 ... 2-krát viac. Na ich okraji sú úzke prúžky z hrubého kovu priskrutkované so zapustenými hlavami - sú to pery, ktoré priamo zvierajú diel.

Jedna upínacia doska je pripevnená menšou stranou na začiatok časti tvaru U v hornej časti. Umiestnite okraj v smere k rukoväti skrutky. Druhý - v počiatočnej časti kanála na držadle skrutky - smer okraja - k predtým nainštalovanému.

Základňa zveráka je priskrutkovaná k stolovej doske a používa sa na určený účel.

Zanechajte Svoj Komentár