Domáce prenosné reproduktory

Je ťažké si predstaviť náš život bez hudby. Ale pre jeho kvalitu zvuku sú potrebné reproduktory. V závislosti od objemu miestnosti - veľký, malý. Ako si vyrobiť posledný uvedený v článku.

Ak chcete vyrobiť remeslo, musíte si kúpiť zosilňovač, napríklad v obchode s rádiom. Je dobré, ak bude zostavený pomocou kvalitného obvodu, ako je PAM8403. Z ďalších častí a materiálov, ktoré potrebujete doplniť: reproduktor pri 4 ohmoch, 3 w; telefónna batéria; prepínať; prípad, ktorý je možné kúpiť aj v obchode s rádiom; 3,5 mm zástrčka (vhodná pre slúchadlá); ochranná mriežka na reproduktore (nachádza sa v zlomenom stĺpci); nabíjacia zásuvka.

Z potrebných materiálov: drôty; malá spájkovačka; kancelársky nôž; horúce lepidlo.

Najprv je vyrezaný otvor v hornej časti bočnej steny puzdra pomocou kancelárskeho noža. V nej je umiestnený spínač, ktorý je upevnený pomocou svoriek, ktoré sú v jeho konštrukcii.

Uprostred veka škatule usporiadajú otvor pre reproduktor pomocou jedného noža. Bude umiestnená vonku. Priemer sa preto berie o niečo menej ako maximum.

Skontrolujte umiestnenie reproduktora v usporiadanom otvore. Ak je všetko v poriadku, pripevnite ho horúcim lepidlom na zadnej strane.

Naučte sa zosilňovač. Na každej strane výstupov sú dve svorky. Extrémne sú „mínus“, vnútorné sú „plus“. Na druhej strane sú naľavo tri vstupné svorky (L, T, R), na pravej strane sú dve svorky pre 5 V napätie (extrémne „mínus“, interné „plus“).

Zvukový vstup sa spája so zosilňovačom v jeho spodnej ľavej časti. Biely drôt, ktorý je základňou, ku kontaktu „T“ (uzemnenie); zelená do terminálu „R“, modrá do „L“. Nasledujú pripojenia zosilňovača a reproduktora: ľavý kontakt so zodpovedajúcimi terminálmi reproduktora. Pripojte tiež „klady“ vstupu batérie, reproduktora a zosilňovača na spodnej pravej strane (v druhom prípade pomocou prepínača).

Batéria je vybavená zásuvkou USB, ktorá sa vykonáva na bočnej strane krabice vedľa vypínača.

Zbierajú škatuľu, nezabúdajú na prednú ochranu, ktorá chráni reproduktor pred akýmikoľvek fyzickými vplyvmi. Vykonajte poslednú inštaláciu mriežky, ktorá je pripevnená na tavné lepidlo na povrchu krabice. Po zaschnutí lepidla môžu počúvať hudbu cez vyrobený stĺpec.

Zanechajte Svoj Komentár