Ako maľovať porcelánovú dosku

To nie je ľahké. Ak chcete krásne maľovať porcelánovú dosku, musíte to robiť neustále. Existujú jemné jemnosti tohto procesu, ktoré je možné zvládnuť až po absolvovaní určitého školenia s neustálym vyučovaním maľby.

Porcelánové dosky, na ktorých nie sú žiadne počiatočné výkresy, sú vhodné na maľovanie. Vykonajte to pomocou:

  • Farby: vhodný silikátový, na vodnej báze, akrylový; tieto sú najobľúbenejšie, pretože je ľahšie s nimi pracovať;
  • Perá s plstenou špičkou: musia byť špeciálne, vodeodolné; V súčasnej dobe existuje veľa rôznych farieb na predaj;
  • Strapce: použite niekoľko druhov, lepšie z prírodných materiálov; široké a tenké sú potrebné;
  • Odstraňovač farieb: viac pre začiatočníkov; umožňuje odstrániť neúspešné výkresy, ich časti.

Porcelánové dosky môžete maľovať rôznymi štýlmi a technikami. Napríklad tiffany - prijímajte kresby, ktoré majú trojrozmerný účinok. Zaujímavá technika: chochlom, v ktorej prevládajú tri farby - červená, čierna, zlatá; Gzhel, kde kresby pozostávajú z kvapiek, čiar, farieb, mriežok v bielej a modrej farbe.

Môžete vložiť obrázok na tanier s bodkami, písmenami, frázami, frázami. Na tento účel sa často používajú geometrické tvary. Bežné kresby sú krajiny, zátišie.

Bez ohľadu na zložitosť výkresu, ktorý sa používa na dosku, proces zahŕňa určitú postupnosť krokov, ktoré zabezpečia kvalitný výkon diela. Doska sa najprv odmastí pomocou alkoholu, čistiaceho prostriedku na okná. Potom sa na jeho povrch aplikuje základný náter.

Vytvorte náčrt kresby na papieri. Potom so zameraním na ňu preneste obrázok na doštičku. Vykonajte to v štýle, ktorý je prednastavený na maľovanie.

Pre začiatočníkov je ľahšie vytvoriť šablónu z výkresu a potom ju preniesť pomocou jednoduchej ceruzky na povrch platne. Potom, so zameraním na ťahy na ňom, začnite ťahy štetca, aby ste namaľovali kontúry jednotlivých častí obrázka.

Nemusíte sa báť robiť niečo zlé. V prvých nástenných maľbách sa to môže stať často. Chyby sa jemne odstránia acetónom a úspešné oblasti zostanú nedotknuté.

Po nakreslení na dosku je pevná. Na tento účel sa natieraný produkt nechá schnúť na vzduchu najmenej 24 hodín. Tento proces môžete urýchliť pomocou vyhrievanej rúry. V ňom bude doska s obrazom „pripravená“ za pol hodiny.

Zanechajte Svoj Komentár