Domáce Tesla generátor

Takýto generátor je napájaný denným svetlom. Je to podobné ako solárna batéria, ale na jej implementáciu je potrebné minimálne množstvo materiálu, je zostavená jednoducho a rýchlo. Výroba elektriny v nej je menšia ako výroba solárnych panelov, ale aby ste ju mali dosť, môžete vyrobiť niekoľko generátorov.

Prišiel s generátorom Nikola Teslou, ktorého meno sa volá. Bol presvedčený, že celý svet je nasýtený energiou a že ho možno použiť pomocou rôznych zariadení. Vynálezca to nielen tvrdil, ale vytvoril aj veľa „bez paliva“ generátorov, ktoré umožnili akumulovať energiu z prírody.

Ak chcete vyrobiť generátor Tesla, musíte zásobiť fóliu, preglejku alebo lepenku, vodiče, veľký kondenzátor (160 ... 400 V), odpor (v obvode je voliteľný).

Začnite od uzemňovacieho zariadenia. Môže to byť kovový kolík, ktorý je hlboko vtlačený do zeme. Je možné použiť existujúce uzemnenie rôznych vzorov. V byte sú na to vhodné plynové, vodovodné potrubie, zodpovedajúce kontakty v zásuvkách.

Ďalej sa zaoberajú prijímačom pozitívnych elektrónov, ktoré sa objavujú pri pôsobení slnečných lúčov, svetla lampy, rôznych lámp. Autor - Nikola Tesla - tvrdí, že sa tvoria aj počas dňa v oblačnom počasí.

Na prijímač použite fóliu, ktorá zakrýva kus lepenky alebo preglejky. Častice dopadajúce na fóliu vedú k tvorbe prúdu v nej. Z toho vyplýva závislosť jeho množstva od plochy fólie. Výkon generátora sa zvyšuje jednoduchým zvýšením počtu voľných elektrónových prijímačov. Tieto sú spolu spojené drôty v paralelnom obvode.

Fólia a zem sú prepojené vodičmi, medzi ktorými je vložený kondenzátor. Ak je elektrolytický, potom má polaritu: „mínus“ je pripojený k zemi, „plus“ - k fólii. Po vytvorení obvodu kondenzátor začne akumulovať náboj, ktorý z neho môže byť odstránený a použitý na určitý účel.

Existujú obavy z výbuchu kondenzátora, ak je generátor príliš silný. Preto je do obvodu vložený odpor, ktorý bráni nabíjaniu, keď jeho hladina stúpa.

V obvode je možné použiť keramické kondenzátory. Nemajú polaritu. Ak je namiesto kondenzátora pripojená lítiová batéria, môže sa uložiť oveľa viac energie.

Domáci generátor Tesla môže napájať malé samostatné LED svetlá na osvetlenie v noci, ktoré sú vyrobené na LED.

Plavidlo môžu používať majitelia domov s hliníkovými alebo medenými strechami. Energia získaná od takého „generátora“ je dostatočná na osvetlenie záhrady, krajiny, domu pomocou LED.

Zanechajte Svoj Komentár