Ako urobiť krásnu dekoráciu interiérových dverí

S vnútornými dverami sa časom môže stať čokoľvek. Na tkanine sa často objavujú škrabance, praskliny, triesky. Samozrejme ich možno opraviť pozvaním špecialistu alebo ich môžete skryť ozdobou. Ten sa používa nielen z dôvodu problémov s celistvosťou konštrukcie, ale aj na dekoráciu, čím sa do celkového interiéru miestností pridávajú nové poznámky.

Kardinálnou transformáciou vnútorných dverí bude tapetovanie. Tieto sú vhodné pre všetky: vinylové, papierové, netkané, textílie, kvapaliny. Pred ich nalepením je z panelu odstránená farba, praskliny, tmely a povrch je brúsený.

Tapety zakrývajúce dvere môžu byť plné alebo čiastočné. Napríklad sa z nich vyrežú pruhy a prilepia sa na panely. Pri práci používajte lepidlo vhodné pre zvolenú tapetu. Dvere úplne pokryté tapetou môžu byť ozdobené ďalšími rámami, ktoré ich usporiadajú z penového sokla.

Dvere sa ukážu nielen krásne, ale aj nezvyčajné, kreatívne, ak sú prilepené látkou. V tomto prípade je hlavnou vecou pri výbere posledného z nich zohľadnenie jeho zmrštenia na nálepke a po vysušení.

Povrchy pod textíliou sú pripravené rovnakým spôsobom ako pod tapetou. Na lepenie sa používajú celé kusy materiálu alebo úlomky látky rôznych farieb a textúr. Najnovšia technika má názov - „patchwork“; Návrhári ho často používajú v interiérových dekoráciách.

Látkové obloženie dverí možno dodatočne ozdobiť koženými šnúrami, nábytkovými klincami, lesklými nylonovými pásikmi, rámčekmi bagiet. Látku môžete jednoducho farbiť pomocou vhodných farieb.

Nezvyčajná dekorácia vnútorných dverí sa získa ich zdobením. To, okrem toho, že priťahuje pozornosť, vedie k zlepšeniu osvetlenia miestnosti a vizuálne zväčšuje jeho priestor.

Klasické zrkadlá pre tento dekor sú nepohodlné. Obvykle sa používajú akrylové panely potiahnuté amalgámom, ktorý má dobrú odrazivosť. Sú na predaj v rôznych farbách, odtieňoch.

Vonkajšie spätné zrkadlá, celé alebo čiastočne zdobené. Akrylové panely rôznych farieb často usporiadajú zrkadlový panel. Materiál je ľahký, takže nepreťažuje dvere. Neporušuje sa, ľahko sa spracuje, jednoducho sa umiestni na krídlo dverí. Pripevňuje sa k základni pomocou dvojitej pásky.

Zaujímavá možnosť ozdobenia dverí kučeravými akrylovými zrkadlami. Predávajú sa vo forme geometrických tvarov, siluety domácich miláčikov, zvierat, rastlín. Ten je možné umiestniť do stredu banneru, vytvoriť nejaký ornament, panel.

Nezvyčajne krásne interiérové ​​dvere sa získavajú po dekorácii ... pohánky, alebo skôr jej plevy. Látka sa odstráni, stará farba sa odstráni, tmel, očistí nepravidelnosti. Po natieraní tmavo hnedou farbou. Ďalšou operáciou je rozotrieť látku silným PVA lepidlom, rozložiť šupky a pridať malé zlaté flitry. Po laku (lesklý, matný, tri vrstvy) a navráťte látku späť na miesto.

Vnútorné dvere sú krásne vyrobené v štýle vintage. Môžete napríklad maľovať handričku akrylovou bielou farbou a potom povlak starnúť ošetrením veľkou šmirgľovou handrou. Ďalej ozdobte panely, strednú časť, prilepte na nich malé kúsky starých novín, hudobné zápisníky na lepidle PVA. Dokončite prácu lakovaním.

Aby bola krása, dvere medzi izbami nemusia byť úplne prepracované. To možno dosiahnuť umiestnením krásny veniec na nich, veľký luk vyrobený z čipky, plastové korálky imitujúce perly.

Zanechajte Svoj Komentár