Kde môžete nájsť neodýmový magnet zadarmo

Pravdepodobne každý vie o magnetoch, oblastiach ich použitia. Najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie dnes sú neodým, ktorého materiál je zliatina obsahujúca prvky vzácnych zemín, neodým, železo a bór.

Neodymové magnety majú veľkú príťažlivosť, prakticky nemagnetizujú. Navonok sa líšia kovovým leskom, ktorý je spôsobený povlakom usporiadaným na povrchu. Dopyt po prvkoch je rozšírený v medicíne, v elektronických a domácich spotrebičoch, v priemyselných výrobkoch.

Nie je prekvapujúce, že mnohí remeselníci zaoberajúci sa výrobou rôznych užitočných remesiel používajú neodymové magnety. Prvky sú drahé, pretože sa ich vždy snažia získať z rôznych starých, zlomených uzlov alebo zariadení.

Medzi najnovšie reproduktory patria napríklad rozbité mobilné telefóny. Okrem toho sú v miniaplikácii dve: jedna veľká (zvoní cez ňu zvonenie), druhá malá - sluchová. Prvý ľahko vyjde so špirálou, bránicou z tela, ktorá sa rozbije pomocou klieští.

Druhý magnet má takmer polovičnú veľkosť. Aj napriek svojej veľkosti dokáže držať kliešte. Ten pripevnený k skrutkovaču udrží skrutky, ktoré sa nestratia.

Vo fotoaparáte mobilného telefónu je magnet s neodýmom. Je pravda, že iba v tých pomôckach, ktoré majú funkciu optického automatického zaostrenia alebo stabilizácie. Magnety sú malého trojuholníkového tvaru umiestnené v rohoch tela kamery.

V rovnakých prístrojoch sú neodýmiové magnety vo vnútri vibromotorov. Posledne menované, napríklad v telefónoch iPhone, sa vyrábajú vo forme podložky, v strednej časti ktorej je požadovaný prvok. Je veľmi silný, ale malý. V mikromotoroch, ktoré majú kotvu, prakticky neexistujú neodýmové magnety. Tieto zariadenia používajú jednoduché magnety.

Ak sa chcete stať vlastníkom neodymového magnetu, môžete rozobrať slúchadlá. Tento atribút mnohých pomôcok je veľmi častý, často sa pokazí, drôty sa odlomia. Z tohto dôvodu je to najsľubnejšie zariadenie, z ktorého môžete zobrať požadovaný magnet.

Ďalšou možnosťou, kde nájdete neodymové magnety, sú magnetické západky. Tie sa nachádzajú na kabelkách, puzdrách určených pre mobilné telefóny, záclony, skrinky, ktoré sa vyrábajú na ochranu príslušenstva. Pri demontáži musíte vedieť, že okolo magnetov je železný štít strojnásobený, čo ich chráni pred rozpadnutím sa pri zatiahnutí západky.

Zanechajte Svoj Komentár