Ako vyrobiť domácu batériu

Niekedy je potrebná nabíjateľná batéria, ale nie je po ruke. Nezúfajte - môžete ho osedlať sami. Na to potrebujete vodu a sódu, budete potrebovať malú kapacitu nádrže, ale vždy s vekom. Nerobte to bez nabíjačky.

Ako nádoba je vhodná nádoba, v ktorej sa vitamíny predávajú. Nalejte do nej vodu, pridajte jedlú sódu - jednu a pol čajovej lyžičky. Všetko dôkladne premiešajte.

Zoberte zváraciu elektródu, odstráňte z nej povlak. Vystrihnú sa dva kusy dĺžky 7 centimetrov. V segmentoch sú konce ohnuté na jednej strane; iní ich dali do pohára cez otvory vo veku, ktoré vopred usporiadajú. Veko je skrútené.

Na konce elektródy, ktorá sa nachádza nad vekom nádoby, pripojte výstupy nabíjačky. Po desiatich minútach dostanú batériu, ktorá poskytne napätie 1,5 ... 2,5 V. Môže sa použiť na pripojenie LED, ktorá bude svietiť z batérie vyrobenej viac ako tri hodiny.

Ďalší spôsob výroby batérie spočíva v použití medeného drôtu, galvanizovaného železa. Izolácia sa odstráni z vodiča, galvanizované železo sa rozreže na rovnaké platne. Na vytvorenie obvodu, PET fľaše alebo iného dielektrického jednorazového pohára, roztoku soli, zásady, kyseliny, ktorý vedie prúd, je stále potrebné drôty s izoláciou.

Drôt sa po odizolovaní, napríklad vypaľovaním, skrúti do valca. Toto sa dosiahne zväčšením oblasti. Pozinkované platne sú valcované do valcov; jeden z rohov je ohnutý - to sa robí pre pripevnenie kontaktných drôtov.

V jednorazových šálok sú umiestnené pozinkované valce, vo vnútri sú drôty. Medzi nimi vložte prúžky dielektrika, ktoré sú vyrezané z PET fľaše. Konce vodiča sú pripevnené k valcom z pozinkovanej ocele a závitu.

Zbierajte desať šálok do sériovej reťaze. Nalejte do nich soľný roztok. Ak sa batéria zbiera v prírode, môže sa použiť dokonca moč. Na výstupe sa získa napätie 7,74 V. Ak sa soľný roztok nahradí stolovým octom, bude vyšší - 8,05 V.

Experiment ukázal, že z jednej šálky môžete získať napätie 0,8 V. Podľa tejto šálky môžete vyrobiť batériu pre akékoľvek zariadenie, ktoré je potrebné nabiť. Napríklad na nabíjanie telefónu musíte do sériového obvodu zapojiť sedem šálok, čo poskytne 5,6 V.

Zanechajte Svoj Komentár