Domáce jednoduché kachle na vykurovanie

Potreba takýchto zariadení je spôsobená neustálym zvyšovaním nákladov na elektrinu, plyn. Umožňujú vykurovať malé miestnosti, napríklad garáž, takmer zadarmo, pomocou baníctva alebo palivového dreva.

Dizajn krbových kachlí na drevo je jednoduchý. Jeho rozmery závisia od oblasti miestnosti, od frekvencie jej plánovaného využitia, od dostupného rozpočtu, ktorý je možné minúť na výrobu. Najbežnejšie parametre kachlí na drevo: rozmery - 70x50x35 cm; objem - 12 litrov; hmotnosť - nie viac ako 35 kg; výfukový kanál s prierezom najmenej 10x10 cm.

Najjednoduchšou verziou krbových kachlí na drevo je kachle. Pre ňu nie je potrebné budovať nadáciu. Je ľahko ovládateľný, s malými rozmermi, nezávislý od komunikácie, má vysokú účinnosť a dá sa použiť na varenie.

„Pec na varenie“ obsahuje štyri základné prvky: spaľovaciu komoru, v ktorej horí palivové drevo; mriežka oddeľujúca spaľovaciu komoru od základne - jej úlohou je zabezpečiť trakciu, byť oporou pre umiestnenie palivového dreva; popolník umiestnený pod roštom - „zhromažďuje“ nahromadené sadze, ktoré sa potom odstraňujú; komín na odstránenie dymu, ktorý vzniká pri horení palivového dreva.

V prípade „bômb“ môžete použiť rúrku veľkého priemeru. V dolnej časti sú prerezané dve pravouhlé okná: horná časť je väčšia. V budúcnosti zariadia dvere, s ktorými sa tieto okná prekrývajú. Horné okno poskytuje prístup do komory pece, spodné - do cievky, kde sa zhromažďujú produkty spaľovania.

Medzi horným a dolným oknom, vo vnútri rúry, je v priereze v pravidelných intervaloch privarených niekoľko kovových tyčí, ktoré vytvárajú mriežku. Spodná a horná základňa sú zvárané plechom. V hornej časti vytvárajú otvor na odvod dymu, dodávajú ho komín, ktorého koniec je vyňatý z areálu. Nohy môžu byť privarené k spodnej základni, na ktorej sa kachle zdvihnú nad podlahu.

Používajte sporák takýmto spôsobom. Horné dvere sa otvoria a palivové drevo sa naloží do hornej komory otvoreným oknom. Ak chcete zaistiť trakciu, otvorte spodné dvere. Zapálte palivo, zatvorte horné dvierka. Keď palivové drevo horí, zatvorte spodné dvierka.

V dôsledku spaľovania dreva sa vyhrievajú steny kachlí, z ktorých sa teplo prenáša do okolitého vzduchu. Dym vznikajúci pri spaľovaní paliva sa odvádza komínom do ulice. Ak je to potrebné, horná základňa pece sa používa na ohrev alebo varenie vriacej vody.

S „pieckami“ zaobchádzajte opatrne. Všetky časti sú zohriate a môžu spôsobiť popáleniny.

Zanechajte Svoj Komentár