Ako vysávať bez prachu a zápachu

Vďaka vysávaču sa nám uľahčilo udržiavanie čistoty a poriadku v dome. Ale niekedy sa z rôznych dôvodov sám stáva zdrojom nepríjemných zápachov. V takom prípade musíte situáciu vyriešiť, nájsť pôvod problému, urobiť správne rozhodnutie a problém vyriešiť.

Vysávač môže cítiť nepríjemný zápach v dôsledku pretečenia nádoby na odpadky. Pokiaľ je plast plastový, obsah sa jednoducho pretrepe v nádobe na odpadky. Nádoba samotná sa utrie handrou namočenou vo vode a potom sa vysuší.

Ak je nádoba na odpad vo vysávači vyrobená z handričky, potom je najprv dôkladne pretrepaná a zbavuje ju prachu a nečistôt. Potom musíte látku uvoľniť ručne z uviaznutých častíc odpadu a potom vrece umyť teplou vodou, saponátom - sódou, pracím mydlom, saponátom. Čistý vak používajte na určený účel až po úplnom vyschnutí. Na umývanie vrecka sa neodporúča používať práčku.

Pri zahrievaní plastových častí vysávača sa môže vyskytnúť zápach. Toto je „norma“ pre rozpočtové modely, ktorých nižšie náklady sú čiastočne zabezpečené použitím lacnejších materiálov. Toto by sa malo zohľadniť pri kúpe vysávača.

Ak je to zápach, môžete sa ho zbaviť iba vypnutím zariadenia. V takom prípade môže byť čas na odstránenie problému zanedbateľný a veľký - záleží na tom, ktorý plast sa použije vo vysávači.

Vo vysávačoch, ktoré sú vybavené jednorazovými filtrami, je príčinou zápachu často ich kontaminácia. Vylučuje sa nahradením filtra novým. Opakovane použiteľný filter sa vyberie a vyčistí - často sa môže umývať vodou z vodovodu.

Existujú však filtre, ktoré nemôžete umývať. Napríklad cyklón, ktorý sa utiera iba vlhkou handrou. Ak ju umyte, zvyšková voda môže následne spôsobiť nepríjemný zápach. Návrat do vysávača iba úplne suchý.

Po upchaní hadice sa môže objaviť zápach. Problém sa dá ľahko zistiť zmenou trakcie zariadenia, ktorá sa stáva slabšou. Skontrolujte, či je to tak, že odpojíte hadicu od vysávača - ak je ťah silnejší, musíte hadicu vyčistiť.

Oslobodte ho od znečistenia dlhým predmetom. Predstavia ho dovnútra a pokúsia sa vytlačiť blokádu. Nepoužívajte ostré predmety, drôty, ktoré môžu narušiť integritu dielca. Na konci je vhodné prepláchnuť hadicu prúdom vody, ktorý odstráni malé častice zvyškov. Potom sa musí vysušiť a až potom použiť na čistenie.

S vysávačom je mopová hadica zložitejšia. Je nepravdepodobné, že ho môžete vyčistiť bez toho, aby ste sa obrátili na servis.

Zápach vysávača môže byť spôsobený nefunkčnými časťami umiestnenými vo vnútri. Ak to všetko vyššie uvedené neodstránili, musíte zariadenie vziať a ísť k odborníkom. Príčinou môže byť spaľovanie, tavenie plastových častí, skrat. Problémy spojené s napájacím káblom vedú k špecifickému „plastickému“ zápachu.

Zanechajte Svoj Komentár