Profil Sádrokartónový výťah

Pri inštalácii sadrokartónu na strop sa vždy stretávame s ťažkosťami pri zdvíhaní dosiek do výšky. To je takmer nemožné urobiť sám. A dokonca aj pri práci v pároch, dokonca aj v troch z nás, je problém udržať materiál, kým nie je pevne pripevnený k stropným konštrukciám.

Na tieto účely však môžete urobiť špeciálny výťah. Bude dobrým a spoľahlivým pomocníkom pri opravárenských prácach v interiéri. Jeho dizajn je jednoduchý, vyžaduje trochu materiálu, najobľúbenejšie nástroje, ktoré dokáže ktokoľvek.

Z materiálov na výrobu zariadení je potrebné pripraviť: profilovú rúrku s rozmermi 25x50, 20x40, 20x20 mm; matice a skrutky M6, M10; kolesá namontované na nábytok; oceľový drôt 4 mm; plech 2 mm železo; kúsok pol palcovej rúry a kovová tyč, ktorá do nej vchádza; riadiť väzovsky okno "klasické".

Nástroje, ktoré budú potrebné pri práci: zváračka; vŕtačka (skrutkovač); kľúče; brúsny papier; bulharská; vŕtačky; ručné náradie; štetce; maľovať.

Najskôr je prepracovaný mechanizmus manuálneho otvárania okuliarov vo VAZ. Je to potrebné kvôli skutočnosti, že skrutky, ku ktorým je pripevnený, sú nespoľahlivé a, čo je najdôležitejšie, krátke. Vyvŕtajte dva upevňovacie prvky a na svoje miesto namontujte skrutky M6 so zväčšenou dĺžkou. Naskrutkujte na ne matice, ktoré zaistia integritu tela mechanizmu.

Z oceľového plechu sa vyreže doska s rozmermi asi 11 x 8 cm. V strede jednej z veľkých strán sa vytvorí vybranie v tvare V. Rohy na tej istej hrane sú rezané pod uhlom 45 °. V blízkosti svojich rohov sú vyvŕtané dva otvory, cez ktoré sú namontované na výstupkoch čapov prevodovky zdvíhacieho mechanizmu a upevnené maticami.

K segmentu (155 cm) profilovej rúrky 25x50, vo vzdialenosti 25 cm od jej okraja, sa doska zdvíha pomocou zdvíhacieho mechanizmu dosky. Pre odnímateľné a výškovo nastaviteľné podložky sa pripravujú štyri 11-centimetrové profily z tej istej profilovej rúrky. Na každom z menších plôch, po odklonení od okrajov 2 cm, sa vyvŕtajú dva otvory. Matice M10 sú umiestnené nad nimi, ktoré sú privarené privarením k segmentom.

Dve koľajnice sú zvarené v spodnej časti stojanu (pripravené segmenty s maticami hore) rovnobežne navzájom nad sebou a kolmo na ne, zostávajúce dva. Majú 50-60 cm dištančné prvky od rúrky s rozmermi 20x40 v smere šírky sadrokartónovej dosky a 70 ... 90 jej dĺžky. Na vyrovnanie výšky ku koncom horných vzpier zvarených zospodu rúrkových segmentov zodpovedajúcej výšky. Na koncoch všetkých štyroch rozperiek sú nábytkové kolesá namontované na skrutkách, ktoré sú zaskrutkované do vopred zváraných matíc. Dajte jednotku na pohyb zariadenia po podlahe.

Na konci stojana, na ktorom je namontovaný zdvíhací mechanizmus a rovnobežne s ním, je na montážnej doske usporiadaný ďalší valec, cez ktorý je vyhodený kábel z elektrického okna. V telese stojana je v jeho hornej časti vyrezaná malá drážka na uloženie valca, ktorý zdvihne vnútornú rúrku pomocou lanka.

Táto je vyrobená z rúrky 29x40 dlhá 170 cm. Na druhom konci, vo vzdialenosti 35 cm od nej, sa vyvŕta 5 mm otvor pre kábel, v ktorom je zovretý.

Potom pri zdvíhaní urobte otočný mechanizmus plošiny, na ktorej je umiestnená vrstva sadrokartónu. Z polovice palca sa odrežú tri kusy 70 mm. K jednej rúrke je privarený kus (10 ... 15 cm) rúrky 25x50, ktorým sa mechanizmus nosí na vrchnej vnútornej rúrke v stojane. Tento segment sa umiestni do stredu medzi zvyšné dva a sedí na jednej tyči. Potom sú extrémne zvárané k strednej časti rúrkového segmentu dlhé 25x50 a 80 cm (na ňom sa bude nachádzať vrstva sadrokartónu). Na mechanizme je usporiadané zariadenie vo forme skrutky a matice, pomocou ktorej je možné upevniť svoju polohu, keď je celá zdvíhacia časť vo vodorovnej polohe.

Na konci rúrky s priemerom 80 centimetrov sú zavedené dva zaťahovacie potrubné profily s rozmermi 20x20. Na svoje voľné konce sú privarené v strednej časti priečnych úsekov rúrky 20x20. Blokovanie posuvných prvkov sa vykonáva pomocou skrutiek, cez vopred usporiadané otvory a zvárané matice.

Konce všetkých posuvných prvkov sú vybavené drôtenými uchopovačmi, háčikmi, ktoré upevňujú okraje vrstvy sadrokartónu. Sú namontované na čapoch s možnosťou rotácie. V pracovnej polohe sú upevnené opornými kolíkmi, ktoré sú pod nimi spustené blízko koncov posuvných prvkov.

Začnite prácu uvedením zariadenia na miesto. Maximálne sa rozširuje jeho nosná časť, horná otočná plošina. Ten je umiestnený vo zvislej rovine, je naň položená sadrokartónová doska. Po nasadení v horizontálnej rovine a upevnení v tejto polohe. Potom sa plachta presunie na správne miesto a zdvihne sa k stropu.

Zanechajte Svoj Komentár