Ako obnoviť vysušenú kazetu

Neplnenie alebo dlhá jednoduchá atramentová tlačiareň môžu mať za následok poruchu v dôsledku zaschnutia kazety. Ak budete postupovať podľa pokynov výrobcu, mali by ste bežať do obchodu, kúpiť si nový a problémový vymeniť. Zvieravým mysliam krajanov sa však odporúča, aby sa neponáhľali utrácať peniaze, ale aby sa pokúsili obnoviť kazetu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Napríklad, namočte to. Toto je kazeta, ktorá má špongiu vo vnútri. Je umiestnená v nádobe naplnenej destilovanou vodou, ktorá je umiestnená v rovnakej polohe, v akej je nainštalovaná v tlačiarni - dýzy smerujú nadol. Dúfať v rýchly výsledok to nestojí za to. Namáčací proces môže trvať niekoľko hodín alebo niekoľko dní.

Do nádoby sa naleje trochu vody - dýzy by sa mali do nej ponoriť nie viac ako 1 cm Po vložení náplne do kvapaliny sa do nej začne naliať atrament. Prečerpanie atramentu cez prísavku injekčnej striekačky pomáha, ale musíte to urobiť bez fanatizmu: striekačka sa ťahá pomaly, bez toho, aby došlo k ostrému trhnutiu. Prestaňte to robiť, keď sa atrament začne natahovať rovnomerne, v objeme približne 10 ml.

Pred inštaláciou do tlačiarne je kazeta utretá, aby sa odstránil atrament. Venujte pozornosť stavu kontaktov elektroniky. Ďalej je tlačiareň zapnutá 2 ... 3-krát, aby sa vyčistili hlavy a vytlačila sa skúšobná stránka.

Možnosť namáčania náplne sa môže líšiť. Vezmite obrúsku, silne ju vyperte s pracím roztokom a vložte na ňu kazetu - trysky nadol. Po 1 ... 3 dňoch sa injekčná striekačka prepláchne. Ten by mal mať gumený adaptér. Postup sa uskutočňuje v oboch smeroch a fúka sa priamo do dýzy.

Ak chcete kazetu obnoviť, môžete ju ... uvariť. V takom prípade použite kovovú vedro alebo malú misku, kliešte a kliešte, obrúsku alebo toaletný papier.

Zapnite tlačiareň, počkajte na ukončenie výmeny kazety a vyberte ju. Do nádoby sa naleje trochu vody, ktorá sa privedie k varu a tvorbe pary. Kazeta je držaná kliešťami nad vriacou vodou a tlačové hlavy dole. Potom ponorte do vody a opláchnite 2 ... 3 minúty.

Výsledkom je, že vysušená farba namáča a mala by začať kvapať. Hlavy kaziet utrite obrúskom a pokračujte v postupe, až kým nevytečú všetky farby.

Vysušenú kazetu môžete naparovať. Táto metóda navyše pomáha, aj keď vyššie uvedené metódy boli bezmocné.

Voda prevarte a ihneď ju nalejte do malej nádoby tak, aby jej hĺbka bola asi 1 cm. Vysušenú náplň ihneď uvoľnite do kvapaliny (musí sa doplniť). Pozícia - dýzy dole. Najprv musíte z nej odstrániť hornú nálepku, ktorá uzatvára plniace otvory na hornom kryte.

Držte kazetu vo vriacej vode na pol minúty. Potom postup zopakujte ešte trikrát. Po vyčistení zariadenia tkanivami ho nainštalujte do tlačiarne. Začnite tlačiť akékoľvek fotografie v režime najlepšej kvality. Zvyčajne to vyjde strašné. Potom musíte vytlačiť hlavné farebné listy v jednej farbe (sú tam štyri). Opäť dokončia tlač fotografií, ale iba v obvyklej kvalite.

Existuje spôsob, ako obnoviť činnosť sušenej kazety prúdom horúcej vody. Zariadenie je umiestnené vo vani - tlačovou hlavou hore. Zapnite horúcu vodu tak, aby pretekala v tenkom prúde. Je potrebné, aby zasiahla hlavu dýzami. Tento proces trvá 2 ... 3 minúty. Horúca voda, padajúca z výšky, prechádza cez vysušené dýzy, potom kanáliky, čistí ich.

Po vypnutí vody sa náplň utrie vložkou, trysky sa položia na handru a nechá sa uschnúť. Po vyčistení sa vložia do tlačiarne a pokúsi sa stránku vytlačiť. Ak sa ukázalo, že to bolo zle, postup sa opakuje.

Ťažko vysušené kazety sa nemusia okamžite zotaviť. Je potrebné zmeniť spôsob ich čistenia, postup zopakovať. Čierne a farebné kazety sa obnovujú rovnako, ale tie prvé majú väčšiu šancu začať pracovať.

Zanechajte Svoj Komentár