Domáce mini svietidlo

LED diódy dnes nájdete v rôznych remeslách: hračky, zapaľovače, domáce spotrebiče, písacie potreby. Najužitočnejšou z nich je však baterka. Väčšina zariadení má vlastný malý zdroj energie, svietia pomerne silno.

S tak malou baterkou sa cítia v tme istí. Pomôže to pracovať v miestnosti s nedostatočným osvetlením. Podobné zariadenie si dnes môžete kúpiť v mnohých obchodoch. Ich cena je nízka, ale kvalita je niekedy nechutná. Nie je náhoda, že mnohí remeselníci uprednostňujú výrobu sami.

Svietidlo LED môžete vyrobiť z: 20 ml plastovej striekačky; LED (3 W, 3,4 V); šošovky vložené do tela; mikrospínač; odpor (0,25 W, 3 ohmy); nabíjanie mikromodulov TP4056; kus hliníkovej platne; 3,7 V batéria; medené drôty. Práca sa nezaobíde bez spájkovačky, vŕtačky, zapaľovača, lepiacej pištole, lepidla alebo tekutých nechtov, maliarskeho noža.

Najprv sa zaoberajú radiátorom, ktorý chladí LED. Šošovka je umiestnená na hliníkovej platni, hranice jej tela sú načrtnuté. Označte pristávacie otvory, drážky, vyrezané pomocou značiek, napríklad pomocou vŕtačky.

Vyberte šošovky z puzdra. Doska chladiča je prilepená zo zadnej strany - sledujú zhodu drážok a dier.

Kontakty LED sú tónované, medené drôty sú k nim spájkované. Spoje sú chránené tepelne zmrštiteľnými trubicami. Vložte LED a spájané vodiče do krytu objektívu na prednej strane. Ohnite drôty dovnútra.

Pripravte telo baterky. Piest a rukoväť sú odstránené zo striekačky. Pomocou noža odrežte kužeľový výstupok, ku ktorému je pripojená ihla. Vyčistia koniec a urobia v ňom dva priechodné otvory, aby prešli vodiče z LED. Je na ňom nasadené puzdro šošovky (kontakty musia byť vedené vnútri injekčnej striekačky) upevnené lepidlom.

Terminály vybavené kontaktmi sú pripojené k lítiovej batérii; vložte batériu do injekčnej striekačky. V tomto prípade sa medené kontaktné vodiče z LED svorky upnú na puzdro na batériu.

Nabíjací modul je vložený do zostávajúceho voľného priestoru striekačky. Ak sa nehodí, je rozrezaný na polovicu a potom sú polovice spojené páskou. Vyrezané kontakty modulu sú po pocínovaní spojené medenými vodičmi.

Modulová doska je vybavená rezistorom, ktorého voľný koniec je spájkovaný s mikro tlačidlom. Posledná zlúčenina je chránená zmrašťovaním. Nasleduje spájkovanie zvyšných troch kontaktov s modulom. Posledné, ktoré pripája mikro-tlačidlo a kontroluje činnosť LED.

Elektronická náplň sa umiestni do injekčnej striekačky, pričom na povrchu zostane malé tlačidlo a konektor micro USB. Všetko okolo je naplnené lepidlom. Vráťte sa na miesto objektívu.

Zostáva iba nabiť batériu a môžete použiť baterku.

Zanechajte Svoj Komentár