Vytvorte stroj na výrobu cukrovej vaty

Dnes nie je problém kúpiť si malé zariadenie od Stredného kráľovstva, ktoré pomôže pripraviť cukrovú vatu a potešiť deti. Môžete to však urobiť sami as lepšími vlastnosťami ako čínsky náprotivok.

Pre hlavnú jednotku, v ktorej sa bude tvoriť a rozomieľať cukrový karamel, sa používajú vrchné uzávery, ktoré sa dodávajú s 50-litrovými reduktormi plynových fliaš. Potrebujú dve. V jednom je horná časť kužeľa odrezaná zvonka takým množstvom, aby sa vytvoril axiálny otvor s priemerom 3,5 až 4 cm, ktorý slúži na plnenie cukru. V druhom, v osi, je vyvŕtaný otvor 8 mm, cez ktorý je celá zostava namontovaná na rotačnom hriadeli.

Konce obidvoch krytov sú brúsené, odstraňujú sa boky, potom sa spoja svojimi koncami (cez podložky s hrúbkou 0,2 ... 0,22 mm, ktoré sú vyrobené z mosadze, ocele) do hlavnej zostavy pripevnenej skrutkami M5. Na tento účel použite otvory na krytoch. Zároveň sa používa polovica skrutiek (4 kusy) s dlhšou dĺžkou - na ne sú namontované ďalšie lopatky ventilátora.

Na jeho výrobu použite hliník, oceľ s hrúbkou 1 mm. Sú ohnuté tak, že nimi vytvorený prúd vzduchu, keď sa hlava otáča, smeruje do jeho stredu.

Základňa prístroja je vyrobená zo sklenených vlákien. Jeho hrúbka je 2 cm, priemer - 25 cm, na spodku sú umiestnené štyri gumené nohy.

Elektrický motor pre zariadenie používa ktokoľvek. Požiadavky - musí byť asynchrónne, mať rýchlosť 1 ... 1,3 tisíc ot / min. Upevňuje sa prísne do stredu základne pomocou upevňovacích skrutiek a silikónových puzdier. Tieto jednotky sú vhodné z jednotiek CD alebo DVD počítačov.

Základňa hriadeľa elektromotora a hlavnej jednotky (hlavy) je vytvorená vo forme hliníkového rámu. Môže to byť napríklad zo starého reproduktora s výkonom 25 wattov. Upevnenie pomocou hlavnej dolnej základne sa vykonáva pomocou dlhých kolíkov.

Spojenie hriadeľa motora s hlavou sa vykonáva pomocou mäkkého puzdra. Poskytuje minimálnu hádzanosť, čo je v technológii dôležité.

Vykurovacie teleso je vyrobené vo forme mini-elektrického sporáka. Má axiálny otvor, takže dlaždica je umiestnená pod hlavným uzlom a je pripevnená k hornej základni. Konštrukcia je zhora vybavená kovovým tienidlom (vhodné pre starú lampu), z ktorého je odrezané dno. Do hornej časti je vložený prsteň z bieleho linolea. Obe časti ochránia vaše ruky pred odletom horúcich častíc cukru, práškového cukru.

Spodná konštrukcia je uzavretá okrúhlym puzdrom, ktoré dodáva zariadeniu krásny vzhľad. Na ňom sú zobrazené ovládacie prvky.

Proces výroby cukrovej vaty zahrnuje: zapnutie prístroja; vyhrievanie hlavy; zaspávanie v hlavnom uzle cukru; preťahovanie cez výstup z cukrovej vaty na palicu.

Zanechajte Svoj Komentár