Ako vytvoriť neviditeľnú poličku

Dizajnéri, remeselníci prišli s mnohými možnosťami, ako urobiť interiér miestnosti neobvyklým a priniesť malú kreativitu do existujúcej. Medzi nimi sú postele, ktoré sa vznášajú nad podlahou, visia vo vzduchu bez toho, aby spočívali na poličke na knihy. O druhom neskôr v článku.

Pre zariadenie, ktoré je neviditeľné z boku knižnice, budete potrebovať knihu s krásnym krytom a úchytom v tvare L (rohový držiak). Práca sa nezaobíde bez noža, vŕtačky, skrutkovača, lepidla PVA, lepiacej pásky, skrutiek. Musíte vedieť, že kniha nakoniec utrpí a stane sa nepoužiteľným pre budúce použitie.

Začnite pracovať so značkami. V knihe je povlak odskrutkovaný, jedna zo strán montážneho rohu je nanesená na stred listu pre knihy pokrývajúceho blok a jeho obrysy sú načrtnuté ceruzkou.

Pomocou noža vyrežú: vybranie v hrúbke bloku podľa hrúbky rohu; na okraji protiľahlého krytu je drážka v rozmeroch jeho prierezu. Ten umožní knihu priliehať tesne k stene, ku ktorej bude pripevnený roh.

K knihe sú pripevnené rohové skrutky. Súčasne poskytujú tuhosť pre posledne menovanú, pre ktorú je pripevnená pomocou dodatočných samorezných skrutiek v rohoch.

Naneste lepidlo PVA na list na knihy knihy pokrývajúci blok, zatvorte kryt. Zatlačte knihu nadol pomocou nákladu (napríklad stoh časopisov, kníh) a nechajte ho cez noc.

Po tom, čo je kniha umiestnená vodorovne na stenu a rohom nahor. Označte miesta, kde sa pripájajú. Pomocou vŕtačky a vŕtania usporiadajú otvory v stene, do ktorých sa vkladajú plastové alebo drevené hmoždinky.

Roh je pripevnený skrutkami k stene. V tomto prípade je kniha umiestnená horizontálne a je to v podstate polica, na ktorú sa dá umiestniť stoh ďalších kníh, časopisov. Ten by mal zatvárať roh. Výsledkom je, že dostanú súbor kníh, časopisov, ktoré bez spoliehania sa na niečo visia vo vzduchu.

Aby bol dizajn „neviditeľnej“ police spoľahlivejší, použite dva montážne rohy. Niektorí majstri navrhujú úplne sa vzdať toho druhého, pretože sú viditeľní, ak sú iné knihy odstránené alebo nie zhora.

Možnosť „neviditeľnej“ police bez rohov spočíva v lepení všetkých strán knihy. Potom sú v hrúbke bloku, do ktorého sú umiestnené kovové kolíky, vopred pripevnené v stene, usporiadané hlboké (do stredu) diery.

Zanechajte Svoj Komentár