Ako vyrobiť reproduktor

Existuje veľa dôvodov na vytvorenie reproduktora. Nechcem napríklad míňať peniaze na drahé zariadenia. Alebo existuje snaha zistiť, ako to funguje. Po vytvorení tohto zariadenia vlastnými rukami je možné poskytnúť chalupe hlasnú komunikáciu, prímestskú oblasť.

Ak chcete vytvoriť reproduktor, potrebujete magnet. Všeobecne platí, že každý je vhodný, ale je lepšie nájsť alebo kúpiť čo najviac. Nerobte to bez drôtov: tu sa dáva prednosť tenkým vodičom s lakom. V práci potrebujete papierovú pásku, papier, kovový valec. Ako posledná urobí bežná skrutka.

Spočiatku sa zaoberala výrobou cievok, pre ktoré používajú rám. Ten je vyrobený z kovovej tyče, ktorej telo je obalené papierovou páskou (do 5 vrstiev). Niekoľko ďalších zákrutov je usporiadaných hore, ale súčasne je lepiaca páska umiestnená lepiacou stranou nahor.

Ďalej sa zaoberajú výpočtom dĺžky drôtu, ktorý musí byť navinutý na cievku. Reproduktory zvyčajne pracujú s odporom 8 ohmov. Na základe toho sa dĺžka (l) medeného drôtu vypočíta podľa vzorca l = R / ρ * S (R je odpor vodiča (berie sa častejšie ako 8 Ohmov); ρ je špecifický odpor materiálu vodiča; S je plocha prierezu vodiča).

Ďalšou fázou práce je navinutie drôtu na rám. Uskutočňuje sa to obojstranne a potom sa výsledná cievka prekryje vrstvou lepiacej pásky zhora. Ten opravuje zákruty a zabraňuje vodičovi, aby sa nevedomky uvoľnil. Na konci je hotová cievka odstránená z kovovej tyče.

Difúzor, ktorý je súčasťou konštrukcie reproduktorov, je vyrobený z papiera. Je v tvare taniera s miernym zúžením. V strede konvexnej strany je lepená predtým vyrobená cievka. Navyše pomocou mäkkého drôtu a ceruzky urobte malú jar.

Zostava reproduktorov sa začína vrstvou lepenky, ktorá je umiestnená na stole. V strede je prilepený magnet, nad ktorým je umiestnený kovový valec, a na jeho konci pružina.

Rozptyľovač nasaďte na valec. Hrany sú upevnené lepenkou pomocou papierových pásikov. Nasleduje odizolovanie voľných koncov drôtov na cievke a ich pripojenie k zariadeniu na reprodukciu zvuku. Reproduktor je pripravený na použitie.

Pozrite si video: Ako si vyrobit prenosny reproduktor z plechovej tuby od kavy: (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár