Schodisko pre vidiecky dom: ako si vybrať ten správny?

V vidieckom dome bola vždy pridelená osobitná úloha schodom, ktoré môžu byť buď rozmerné a reprezentatívne, alebo kompaktné a skromné.

Schodisko je predmetom zvýšenej pozornosti, takže je potrebné predbežne vykonať všetky potrebné výpočty s uvedením presných parametrov konštrukcie, a nie obvyklé značky naznačujúce, že bude jednoducho stáť na jednom mieste alebo na inom mieste. Okrem toho nie každá miestnosť v dome sa dá kombinovať s dizajnom, ktorý sa najviac páči. Preto sa najprv musíte zoznámiť s odrodami a typmi schodov, aby ste si mohli zvoliť vhodnú možnosť.

Moderný trh ponúka širokú škálu schodov vyrobených z rôznych materiálov a reprezentovaných typickými a exkluzívnymi vzormi.

Ak chcete dom spevniť, nemôžete sa obísť bez predného schodiska. Tento dizajn sa často nazýva hlavné schodisko a slúži ako domáca dekorácia. Hlavné schodisko sa zvyčajne odlišuje od ostatných vnútorných prvkov, čo mu dodáva originálny tvar a / alebo jeho povrchovú úpravu z určitých materiálov.

Veľký význam má šírka schodov. Čím je dizajn širší, tým pevnejší je a tým lepšie je jeho vizuálne vnímanie. Optimálna šírka predného schodiska v vidieckom dome sa považuje za ukazovateľ najmenej 120 cm.

V priestoroch vidieckeho domu sa používajú sekundárne schodiská, ktoré sú často známymi pochodovými štruktúrami. Druhé druhy sú zastúpené dvoma druhmi, napríklad:

 1. Odnomarshevye;
 2. Dvoj letu s plošinou.

Jedinou, ale významnou nevýhodou pochodových schodov je potreba veľkého voľného priestoru na ich umiestnenie.
Ďalšou spoločnou možnosťou sú schody umiestnené na nosných nosníkoch. Zastupuje ich aj niekoľko druhov, ktorými sú:

 • Pochodovanie s bežiacimi schodmi;
 • V tvare písmena L s krokmi pod zákrutou a zatáčkou dole;
 • V tvare písmena L, so stupňami behu a zatáčkou hore;
 • V tvare C so stupňami behu;
 • V tvare písmena Z so stupňami behu;
 • V tvare C so stanovenými uhlami;
 • V tvare U so stupňami behu;
 • V tvare písmena U s podložkou;
 • U-tvar s dvoma platformami.

V strede miestnosti vyzerá točité schodisko vybavené strednou nosnou tyčou. Dizajn tohto typu sa používa na pritiahnutie pozornosti a preukázanie ich krásy.

Točité schodisko je možné umiestniť nielen do stredu, ale aj do rohu miestnosti. V tomto prípade bude mať priemet konštrukcie vodorovný tvar. Šírka točitých rohových schodov je zvyčajne medzi 90 - 120 cm a nezaberajú veľa miesta.

Sekundárne schodisko spravidla slúži ako doplnok k hlavnej konštrukcii. Ak je dom stredne veľký, možno hlavné schodisko kombinovať so sekundárnym. Napríklad hlavné schodisko môže zabezpečovať stúpanie zo spodného do horného alebo podkrovného dna a zostup do spodného podlažia je sekundárny.

Ak plánujete zmeniť podkrovie na podkrovie, budú náklady v tomto prípade minimálne, pretože už existuje hlavné schodisko.

Pri inštalácii schodov do vidieckeho domu je dôležité objasniť, či sú podlahové trámy schopné vykonávať podpornú funkciu. Je to veľmi dôležitý bod, na ktorý by sa pri tejto práci nemalo zabúdať.

Zanechajte Svoj Komentár