Ako pripevniť kladivo tak, aby už nelietalo

Na pripevnenie kladiva na rukoväť sa do nej zvyčajne vtlačí drevený klin (zvyčajne breza). Niekedy sa k nemu pridá ešte niekoľko kovových klinov. Môže to byť potrebné, ak je dosť masívne. Bez klinov to však môžete urobiť kladivom umiestneným na rukoväti pomocou gumy.

Bez ohľadu na to, či ide o zakúpenú rukoväť alebo či bude vyrobená ručne, je lepšie, ak je vyrobená z tvrdého dreva, a na konci ročných krúžkov by sa mali umiestniť pozdĺžne a nie priečne. V tomto prípade bude rukoväť odolnejšia a odolnejšia. Navyše pristátie týmto spôsobom nevyžaduje drážku pre klin, ktorá by mohla oslabiť rukoväť.

Stranu s menším prierezom je potrebné namontovať iba pod otvor v hlave kladiva. Potom musíte odrezať segment z bicyklovej komory alebo z elastickej gumy, ktorá môže zakrývať pristátie rukoväte nepatrnou vôľou a mať šírku asi 1 cm v oboch smeroch.

Potom stačí zasiahnuť opačný koniec rukoväte na tvrdý povrch (napríklad drevené kliny). Uistite sa, že kladivo je na svojom mieste, prebytočný lithol odstráňte handrou a odrežte konce gumy na oboch stranách hlavy kladiva.

Spoj kladiva a rukoväte by mal byť opatrne zlepený PVA, druhým alebo iným podobným lepidlom. Na jednej strane to posilní spojenie, na druhej strane to nedovolí prenikaniu vlhkosti do spoja, čo znamená, že sa drevo a kov nezhoršia.

Ďalším veľkým plusom gumovej vrstvy je, že tlmí silu nárazu a je menej cítená v ruke.

Tento spôsob sa dá použiť na namontovanie sekery aj na kladivo. Je zrejmé, že lepidlo sa skôr alebo neskôr odlepí a jeho vrstva sa bude musieť aktualizovať. Rukoväť by sa mala spáliť pomocou horáka alebo plynového horáka a dobre utrieť. Potom bude pohodlnejšie a bude vyzerať vznešenejšie.

Aby sa spojenie stalo ešte odolnejším, je možné lithol nahradiť silnou mydlovou želé. Spočiatku prekĺzne potrebný sklz a po zaschnutí alebo viac upevnení. Ak použijete ako lepidlo silikónové tesnenie, praskne menej.

Aby sa nepoškodil opačný koniec držadla v procese (najmä v prípade masívneho nástroja), je potrebné ho na chvíľu upevniť svorkou, konštrukčnou páskou alebo vinylovou páskou. Guma môže byť nahradená pozinkovanou rúrkou so švom, princíp činnosti bude rovnaký ako pri kaučuku.

Pozrite si video: Jak připevnit Thorovo kladivo na paracord Thor's hammer on the paracord (November 2019).

Zanechajte Svoj Komentár