Brúsny nôž na brúsenie mäsa

Problémy s mlynčekom na mäso často vznikajú v dôsledku tupých alebo nesprávne naostrených nožov. Ručné upravovanie tohto programu je nepohodlné, časovo náročné a náročné. Je lepšie vyrobiť zariadenie, ktoré výrazne zjednoduší a urýchli proces.

Zariadenie je vyrobené z dvoch dlhých a dvoch tenkých skrutiek. Pre prvé by mali byť štyri matice, pre ostatné - dve. Bude to trvať dve pružiny, tenkú dosku z ocele.

Jedno zo zariadení je určené na ostrenie noža. Je to kríž, v strede je štvorcová diera.

Pomocou posuvného meradla zmerajte rozmery štvorcového vnútorného otvoru. Pri dlhej skrutke brúste hlavu, dávajte mu štvorcový tvar a predtým zmerajte rozmery centrálneho otvoru noža.

Zostavenie zariadenia: odoberte pripravený čap, na jeho tyč položte podložku, potom pružinu a znovu podložku. Maticu naskrutkujte tak, aby pružina nevyčnievala. Pridá sa ďalšia matica a utiahnutím oboch pomocou kľúčov sa zabezpečí ich spoľahlivé upevnenie na hriadeľ skrutky.

Základom orezávača nožov je kus plechu (oceľ, hliník) obdĺžnikového tvaru. Nôž je položený na ňom, jeho okraje sú načrtnuté a prebytok je odrezaný, čím sa získa guľatá časť. Vyvŕtajte do nej stredový otvor a dva na opačných stranách. Prvý priemer je pre veľkú skrutku, zvyšok - pre tenké.

Zostava zariadenia: maticu naskrutkujte na veľkú skrutku; zavedenie voľného konca do stredového otvoru dosky; stlačte a otáčajte druhou maticou. Do bočných otvorov vložte tenké skrutky a ich polohu zaistite zodpovedajúcimi maticami. Voľný koniec stredovej skrutky by mal byť zarovnaný s koncami tenkých skrutiek.

Na ostrenie sieťového noža je zariadenie upevnené koncom hlavou veľkej skrutky v skľučovadle. Nôž sa umiestni na rovný povrch, na ktorý sa najskôr položí brúsny papier s veľkým zrnom.

Konce čapov v prípravku sú zavedené do stredových a bočných otvorov v mreži noža. Na voľný koniec centrálneho čapu je predinštalovaná pružina, ktorej dĺžka je väčšia alebo rovnaká ako časť vyčnievajúca z dosky. Pružina by mala stláčať nôž.

Zapnite vŕtačku. Vďaka adaptácii sa nôž začne otáčať a bude nabrúsený na nehybnom bodnutí. Trvanie procesu je 2 ... 3 minúty. Ďalej zmeňte brúsny papier na menší a opakujte opísané kroky. Nakoniec sa brúska brúsnym papierom, ktorý má najmenšiu veľkosť zŕn.

Podobne brúsite nôž v tvare kríža.

V procese ostrenia nožov musíte skúsiť udržať vŕtačku striktne zvislú. V tomto prípade budú obidve naostrené a čo je najdôležitejšie, navzájom si budú trieť jeden druhému.

Kvalitu brúsenia môžete skontrolovať pomocou papiera. Jej kus je zvinutý a navlečený do jedného z otvorov mriežkového noža. Dali naň krížový nôž, kľukou. Papier by sa mal dať ľahko rezať.

Zanechajte Svoj Komentár