Konverzia skrutkovača na Li-ion bez BMS

Akumulátorový skrutkovač zaujme svoje správne miesto v arzenáli mnohých remeselníkov. Batéria v priebehu času starne, „sedí“ a začína rýchlo spotrebovávať náboj, ktorý si vyžaduje časté zastavenie v práci, aby sa nabila.

Batérie skrutkovačov sú najčastejšie vybavené prvkami typu „SC“. Vzhľadom na to, že motory prístrojov môžu pracovať so širokým rozsahom napájacieho napätia, je možné zariadenie vybaviť stabilnejšími a výkonnejšími lítiovými batériami vydanými 14,4 V. Ak používate formát 18650, potrebujete iba tri kusy. Nemôžete nastaviť ovládaciu dosku - potreba opätovného nabitia nastane po nemožnosti dotiahnuť skrutku.

Zmena sa začína demontážou batérie v skrutkovači. Z dvanástich prvkov vo vnútri je desať odstránených v rovnakom riadku. Zostávajúce dva, privarené ku kontaktnej skupine, zostanú. Spájkovacie drôty k nim, ktoré budú potrebné v budúcnosti. Kontakty nemusia byť schopné cínu, pretože spájkovanie vedie priamo k prvkom.

Zostávajúce dva prvky sa používajú ako podpora a v budúcnosti nebudú fungovať. Záporný drôt sa spája s ich telom, kladný drôt k náplasti umiestnenej na hornom konci. Lítium-iónové batérie sú vzájomne spájané do série spájkovaním.

Ďalej sú zapojené do nabíjacieho zariadenia, ktoré vyžaduje inštaláciu konektora na štyri kontakty. Konektor je možné použiť z nepotrebnej základnej dosky. Časť, na ktorú sa odpovedá, je zo zdroja napájania zo starej systémovej jednotky počítača.

Do tela sa vyreže otvor pre veľkosť konektora. Po inštalácii sa naleje epoxidovým lepidlom - môžete použiť nadlepidlo so sódou. Podieľajú sa tiež na spájkovaní drôtov k prvkom: od prvého kontaktu - po plus batérie; od druhého - po plus druhého prvku, ktorý je mínus prvý a tak ďalej, až kým sa všetky prvky nekombinujú.

Ak používate inteligentnú nabíjačku, všetko musí byť vybavené vyvažovacím drôtom. Jeho pripojenie ku konektoru na puzdre je vybavené vodičmi z jednotky, ktorá napája počítač. Zapojenie: drôt v červenej škrupine - k prvému kontaktu; čierna - na druhú, atď.

Posledné vodiče pripojte k nabíjaniu. Nezabudnite pripojiť napájacie káble. Po inštalácii na nabíjačku vyvažovače čakajú na úplné nabitie.

Opísaný spôsob je jednoduchý. Umožní vám vymeniť bežné batérie v skrutkovači za lítium-iónové bez použitia BMS.

Pozrite si video: outil multifonction 20V PARKSIDE LIDL X20VTEAM cordless multi-purpose tool multifunktionswerkzeug (December 2019).

Zanechajte Svoj Komentár