Ľahší orezávač nožov

Pravdepodobne presne polovica všetkých mužov neradi zaostruje nože, najmä ak to musíte urobiť pomocou brúsneho kameňa. Pokiaľ ide o čínske lacné strúhadlá, majú veľmi krátku životnosť. Získanie profesionálnych brúsok je však veľmi drahé a pre mnohých jednoducho nie je dostupné. A tu dôvtipný príde k našej záchrane, môžete si vytvoriť veľmi efektívne zariadenie pre vysoko kvalitné ostriace nože. Zároveň potrebujeme jednoduché lacné zapaľovače a veľmi málo času. Ďalej opíšeme celý proces stvorenia.

Požadované materiály

Všetko, čo potrebujeme pri vytváraní orezávača, je veľmi ľahké získať:

  • Dva jednoduché lacné zapaľovače (ak fajčíte, potom určite máte okolo seba pár použitých kamienkov);
  • Drevený blok malej veľkosti (určte si farbivo sami, ale aby bolo pre vás vhodné držať ho na jednej strane a ostriť nôž bez toho, aby ste sa bezpečne poranili);
  • Dve malé skrutky.

Montážny proces

Najskôr musíte zo zapaľovača odstrániť kolesá (bubon), ktoré skutočne vytesnia iskru z pazúrika. Pomocou jednoduchého plochého skrutkovača vykonávame potrebné manipulácie. Ďalej musíte uvoľniť oceľový bubon z hliníkových strán, to všetko pomocou rovnakého skrutkovača. Výsledkom je, že v strede máme dve kolesá s priechodnými otvormi.

Doteraz pripravený malý drevený blok musí byť brúsený brúsnym papierom, aby sa pri zaostrovaní nedostal pod pokožku trieska. Keď je lišta pripravená, položte naše kolesá na okraj. Musíte ich usporiadať tak, aby boli tesne pri sebe, ale čepeľ noža mohla prejsť a váhy sa pozerali jedným smerom. Upevňujeme ich skrutkami a to je všetko.

Výsledkom je kompaktný a veľmi účinný orezávač nožov. V kuchynskej zásuvke nezaberá veľa miesta a môžete si ju vziať so sebou na piknik.

Používanie takého produktu je pomerne jednoduché, zvládne ho dokonca aj dieťa. Vezmite nôž, ktorý potrebuje naostrenie, a vložte kotúč medzi kolesá. Vynaložíme malé úsilie a natiahneme ho smerom k sebe. V priebehu tohto procesu sa objavia kovové hobliny a tupá čepeľ sa okamžite naostri. Ak chcete získať veľmi ostrý nôž, iba niekoľkokrát použite orezávač. Keby predtým nemohol papierový list poškodiť, jeho žartu mu bude závidieť dokonca aj jeho ostrie.

Zanechajte Svoj Komentár